• Olena Reynat

Акорди яскравого свята

Стрімкий і невпинний час вже нарахував 30-річчя з початку відновлення незалежності України. Історія держави унікальна. Нашій Конституції – чверть століття, але їй водночас і 311 років. Цей визначний документ нарешті вдома, кожен може побачити Конституцію Пилипа Орлика в Софіївському соборі. Нашій гривні, на якій зображений князь Володимир, також 25 років. Але мова йде про сучасну грошову купюру. Насправді вік гривни – більше тисячоліття. Ось і тризуб, який є державним символом сучасної України, було витиснуто на цеглинах Десятинної церкви 1025 років тому.


Подібні факти ніби підтверджують значимість події, що відбувається у житті країни. І з цим погоджуються учасники урочистого мітингу з нагоди Дня Державного Прапора. Його відкрив Солонянський селищний голова Михайло Копейко. Велично звучить державний славлень. І ось вже над площею селища майорить синьо-жовте полотнище, символізуючи чергову віху в історії України.
Треба сказати, що Солоне дуже прикрасилося напередодні свят. І порядок наведено, і відповідна символіка радує око. Починаючи від пілону на в’їзді до селища, на центральних його вулицях. Бо попереду нова подія – День Незалежності України. Її святкування відбулося на площі перед будинком культури. У рамках цього заходу – урочиста церемонія нагородження кращих жителів громади, вручення пам’ятних медалей. Яскравими номерами і дивовижними костюмами вражали жителів і гостей селища хореографічні колективи, а творчі та аматорські виконавці тішили своїм прекрасним співом.

Грамотами Дніпропетровської обласної ради та ювілейною медаллю «30 років Незалежності України» за високі досягнення у праці, вагомий внесок у розвиток Солонянської громади та з нагоди 30-ї річниці Незалежності України нагороджені В.В.Зубенко, Т.В.Гузеват, І.В.Грекова, О.О.Яковлєва, Є.Л.Фещенко, Л.П.Явдошляр.

Ювілейними медалями також відзначені Г.В.Сидоренко, А.В.Сокоринський, Р.Ф.Муха.

Грамотами Солонянської селищної ради і ювілейною медаллю «30 років Незалежності України» нагороджені А.В.Сіянко, Н.Т.Московка, А.І.Колясова, Г.Б.Кучеренко, Ю.О.Пожарська, О.В.Козак, О.В.Полторацька, І.В.Котенко, В.С.Сидоренко, В.В.Османова, Ю.О.Гриб, М.І.Оберемок, Л.О.Кулик.

З вітальним словом перед присутніми виступив депутат Дніпропетровської обласної ради від політичної партії «Пропозиція» Андрій Мороз. Він також вручив грамоти обласної ради і ювілейну медаль «30 років Незалежності України» В.В.Воржанському та Г.В.Сидоренку.

Було підбито підсумки конкурсу на кращий Дідух, учасниками якого стали і мешканці громади, і трудові колективи. Переможцем визнано експозицію Солонянської гімназії.

На одній із локацій свята організовано виставки майстрів декоративно-ужиткового мистецтва. Для поціновувачів хенд-мейду був великий вибір ексклюзивних речей – від корисних дрібничок до справжніх витворів мистецтва.

Безліч розваг пропонувалося найменшим гостям свята: різноманітні атракціони, всі бажаючі мали можливість розважитися на батутах та надувних гірках, пригощатися смачною цукровою ватою, морозивом, попкорном. Більш доросліші учасники свята могли задовольнити свої гастрономічні уподобання, скуштувати запашну юшку, шашлик, різні смачні українські страви. Вулицями Солоного організували велопробіг.

А блискучим і феєричним доповненням свята став чудовий виступ відомої співачки, народної артистки України Катерини Бужинської. Вона неабияк запалила своїм неймовірним виконанням публіку.

Після концерту відбулося масове гуляння і дискотека. А ще – святковий феєрверк. Гомін дітвори, веселощі довкола піднімали настрій і згуртовували усіх присутніх. Безумовно, такі свята об’єднують людей, тому, що єдність – велика сила народу.

Велика вдячність від організаторів меценатам свята. Серед таких В.Я.Кравченко, С.І.Булкін, Ю.М.Сміюха, В.В.Похвальний, А.М.Андрусішин, А.А.Чекурда, С.А.Чекурда, А.М.Петренко, Р.Х.Юнусов, А.П.Пікінер, В.О.Резінкін, О.В.Стасюк, Н.П.Остащенко, С.І.Яремко, С.М.Майстренко, В.М.Дудкін, СТОВ «Прогрес», А.Т.Сироватко, Ю.А.Сухомуд, В.Г.Гузь, П.В.Колісниченко, ФГ «Миколаєве поле», С.В.Черкасенко, А.В.Сачко, магазин «Смачне курча», магазин фермерської гастрономії «Петриківка». Свою творчу участь вніс і Солонянський центр культури і дозвілля (В.М.Мойсеєнко).

Яскраве свято закінчилося, але воно надовго залишиться у пам’яті його учасників.4 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі