• Olena Reynat

А команд чомусь все меншає…

Нотатки про завтрашній день сільського футболу

Минулорічний футбольний сезон на Солонянщині напруженим, скоріше за все, не назвеш. Спочатку на старті розкачувалися через карантинні обмеження. А коли прийшов час розпочати традиційний чемпіонат, виявилося, що команд у ньому явно поменшало – усього шість. Так що десять турів змагань пролетіли дуже швидко. Про його результати красномовно свідчить підсумкова турнірна таблиця.

Нагадаємо, що команді «Дніпро» з села Башмачки вперше у своїй історії підкорився спортивний Олімп. Логічними виглядають місця, які зайняли у рейтингу «Старт» (с-ще Новопокровка), «Меркурій» (с.Миропіль), «Троя» (с.Тритузне). Федерації футболу (голова Ю.Якименко) вдалося провести всі заплановані у календарному плані змагання: Кубок Солонянщини, традиційний турнір на приз Героя Радянського Союзу В.П.Юбкіна, Кубок газети «ВПЕРЕД» і Суперкубок.


Зима – сприятливий період, аби у кожному колективі спокійно проаналізувати досягнення і прорахунки в популярному виді спорту на селі. Спробуємо це зробити і ми.

Так чому ж поменшало команд? Серед головних причин – фінансові труднощі їх утримання. А вже потім – суто організаційні. Коли в результаті реформування зникли не лише усі сільські ради, а й сама назва Солонянського району з територією, це внесло певне сум’яття у відпрацьованій системі організації спорту на селі.


Для порівняння наведемо підсумок змагань 2016 року. У них взяло участь аж 14 (!) команд. Своєрідний рекорд для Дніпропетровської області. А Солонянська футбольна федерація стала тут кращою упродовж наступних років.

Раніше сільському футболу допомагали колгоспи, які купляли для спортсменів форму, м’ячі, виділяли автомашину для поїздки на змагання і навіть гроші на відрядження, харчування. Потім естафету доброї справи перейняли багато сільських рад, місцеві фермери. І ось тепер цей зв’язок чомусь виявився порушеним. В селах почали зникати команди, виступи яких були чи не головним культурним видовищем для його жителів.

Давайте пригадаємо прекрасний колектив «Хвилю» (с.Микільке-на-Дніпрі), який ставав чемпіоном області і володарем традиційного кубка газети «Зоря». Яскраві сторінки вписали до історії футбольної Солонянщини «Кооператор» (райспоживспілка), «Молодіжна» (птахорадгосп «Молодіжний»), «Колос» (с.Мопрівське, а нині Багате), «Україна» (с.Малозахарине), «Авангард» (с.Широке), «Колос» (с.Привільне), «Будівельник» (с-ще Жданове), «Дружба», а згодом «Авангард» (с.Павлівка), «Сокіл» (с.Сурсько-Михайлівка). Ще раніше – команда колгоспу «Заповіт Леніна», яка стала застрільником багатьох добрих справ.


У більш новітній історії на футбольний Олімп здійнялася «Вікторія» з однойменного сільськогосподарського товариства «Вікторія» (на фото). Подивитися її гру приїздили уболівальники з усього району. Тільки згас чомусь спортивний азарт.

Це стосується і аполлонівської «Зорі», володаря багатьох футбольних трофеїв. Спочатку команду перейменували у «Олімпік», а потім вона взагалі опинилася поза грою. Як і самобутня «Юність» (с.Безбородькове), «Маяк» (с.Маяк), «Інтер» (с.Олександропіль), «Арсенал» (с.Надіївка), «Спарта» (с.Василівка).

Порушити гарні традиції досить легко. А ось відновити спорт на селі буває ой як непросто. І над цим питанням керівництво новоутворених територіальних громад разом із депутатським корпусом має постійно задумуватися. Позитивні приклади тут є.11 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі