Базар в Солоному один, а «базаркомів»… знову двоє (закінчення)

А останньою краплею терпіння і керівника громади, і депутатів стало самозахоплення «базаркомом» частини території селища на вулиці Гагаріна. На особисте прохання О.Педана йому дозволили тут облаштувати тимчасову споруду. І це, мабуть, дало привід повірити у вседозволеність. Спочатку оперативно демонтував її, а потім самочинно розмістив на місці, що звільнилося, новий магазин фермерської гастрономії «Петриківка». Воно не є територією ринку, дозвіл на розміщення подібних, так званих, малих архітектурних форм дає лише виконком селищної ради. Проте Олексій Іванович вирішив спростити цю процедуру і обернути на свою користь.

Ось так виглядає ситуація з погляду виконавчого комітету. А як її вбачає інша сторона конфлікту? О.І.Педан вважає, що «наїзд» на нього є цілком безпідставним. Після того, як напруга пристрастей досягла свого апогею, він звернувся із заявою до Господарського суду Дніпропетровської області. І той прийняв ухвалу, в якій визначено «заборону виконавчому комітету Солонянської селищної ради в особі голови селищної ради Копейко або інших посадових осіб вчиняти будь-які дії щодо передачі будь-яким особам майна, переданого фізичній особі-підприємцю Педану Олексію Івановичу за договором по утриманню ринку сел.Солоне від 22 липня 2019 року».

В інших пунктах ухвали також визначено заборону «вчинення будь-яких дій щодо укладення правочинів або передачу в утримання (управління) території ринку сел.Солоне будь-яким суб’єктам господарювання згідно договорів по утриманню ринку, створення юридичних осіб територіальною громадою, в тому числі комунальних підприємств для забезпечення утримання ринку». А також заборону «вчиняти дії, спрямовані на обмеження в користуванні ФОП Педан О.І. територією ринку, або дії, спрямовані на повернення або вилучення (примусове або добровільне) майна, припинення повноважень згідно вимог договору».

Ухвала Господарського суду набрала законної сили, але може бути оскаржена в порядку та строк, передбачений Господарським процесуальним кодексом України. І схоже, цим правом збирається скористатися виконавчий комітет Солонянської селищної ради.

Поки що ж на ринку ніби двовладдя. Один «базарком» працює, бо має рішення суду, інший тримає в руках екземпляр договору з селищною радою на цю ж саму роботу. Чи не правда, дивна ситуація?

А що ж по суті претензій до «базаркому»? Олексій Іванович їх швидко відмів. Ось буквально вчора він був у товаристві «АкваТехПром» і вже уклав договір реструктуризації існуючого боргу. Тобто, після півторарічної перерви платежі за вивезення твердих побутових відходів тепер відновляться.

Дружина дійсно не є працівником ФОП. А сина Романа нещодавно оформлено контролером. Так що він вже офіційно в штаті. Податки сплачуються своєчасно.

Спорудження нового магазину фермерської гастрономії «Петриківка»? І тут ніби все законно. З керівниками відомої фірми вони бізнесові партнери. А на розміщення цієї торговельної точки є договір з Солонянською селищною радою від 18 травня 2020 року про облаштування 35 квадратних метрів торгової площі. Тільки ж цей договір стосується ринкової території, а не місця на вулиці Гагаріна. «Ні, тут все правильно», - вважає Олексій Іванович.

Також «базарком» переконує, що жодного офіційного зауваження від селищної ради, її виконавчого комітету чи особисто голови за період підприємницької діяльності на ринку не отримував. А якісь там розмови в усній формі не мають під собою юридичної сили.

У своєму позові заявник звернув увагу Господарського суду, що розірвання існуючого договору суперечить його умовам, оскільки ним встановлено «виключні підстави для розірвання договору по утриманню ринку в односторонньому порядку». А внесення змін до правовідносин сторін має бути вчинено у формі укладання додаткової угоди. Оскільки договір було укладено на підставі рішення виконавчого комітету Солонянської селищної ради, то і питання його розірвання потребує саме такого рішення. І з такими аргументами погодився Господарський суд Дніпропетровської області.

Ось така історія. Як бачимо, стосунки двох сторін перейшли у площину юридичних суперечок. І їх має розсудити саме Господарський суд.

Наостанок кілька слів відносно привабливості керування ринком. Хто б не був тут «базаркомом», ця людина приречена на бізнесовий успіх. Будь-якому підприємцю, щоб організувати свою справу, потрібно насамперед облаштувати місце торгівлі, побудувати, купити чи орендувати приміщення. Мати обігові кошти аби придбати товар, згодом потрібно його успішно реалізувати. І тільки тоді з’являться певні гроші для повернення боргів, сплати податків, зарплати реалізаторам. «Базарком», коли обіймає посаду, вже наступного дня вирушає збирати гроші за «містове». Кажуть, що зі старенької бабусі, яка намагається продати власноруч вирощений пучечок зеленої цибулі чи жменьку часнику, платню не беруть. Але ж на ринку є немало інших серйозних реалізаторів з великими обсягами продажів. Так що за привабливу посаду варто поборотися будь-якому претенденту.

Редакція газети «Вперед» має намір і надалі інформувати своїх читачів про ситуацію навколо Солонянського ринку.51 перегляд0 коментарів