• Olena Reynat

Бачимо позитивні зміни

Після останніх виборів Микільську сільську раду було приєднано до Солонянської територіальної громади, яку очолив досвідчений керівник Копейко Михайло Мусійович. На сьогоднішній день ця ОТГ об’єднує аж 51 населений пункт із загальною кількістю населення більше 25 тисяч осіб.


Наприкінці минулого року для нормального функціонування великої громади було утворено 10 старостинських округів та призначено відповідних старост. На нашому Микільському окрузі - це Пекарська-Дорожко Наталія Юріївна. Людина молода, цілеспрямована, амбітна. Одним з перших її кроків стало налагодження тісної співпраці з населенням. За ініціативи старости було проведено сільські «сходки», на яких визначено першочергові завдання розвитку того чи іншого населеного пункту. Адже проблем накопилося немало: налагодження організованого вивозу сміття, ліквідація стихійних звалищ, впорядкування кладовищ та прибудинкових територій. І люди намагаються разом не лише окреслити коло цих проблем, а й знайти шляхи їх вирішення.
Не кожен округ громади може похвалитися такою кількістю депутатів селищної ради, яку має наш Микільський. Це Водоп’янова Лілія Миколаївна, Шаповал Юрій Олександрович, Копильцова Оксана Євгеніївна, Гура Ігор Федорович. До кожного з них може звернутися сільський житель і водночас розраховувати на допомогу. А в річних звітах цих народних обранців ми бачимо колосальну роботу, яку вони вчотирьох роблять для свого округу. Ось чому всі жителі покладають на них великі сподівання і на майбутнє.

На території округу накопичилося немало роботи саме господарського напрямку. Благоустрій населених пунктів продовжується ще й сьогодні. За кошти фермерів проведено обрізку гілля, що нависало над електричними дротами та заважало повноцінній роботі ліхтарів по центральній вулиці с.Микільське-на-Дніпрі. Адже освітлення села - не остання важлива річ. У с.Звонецьке нещодавно за кошти селищної ради встановили новенький павільйон автобусної зупинки. Тепер і учням, і пасажирам буде зручно очікувати шкільний автобус чи громадський транспорт за будь якої погоди!

Почався благоустрій кладовищ округу. Майже в кожному селі призначено відповідальну особу, яка закріплена за подібним об’єктом. Адже проблеми там існують: жителі невірно розташовують могили, висаджують високорослі дерева, інколи ховають будь-кого.

Цього року не забули і про традиційну волонтерську акцію «Великодній кошик для воїнів». Спільними зусиллями населення було зібрано чимало подарунків для наших земляків, які змушені зустрічати велике християнське свято Пасхи далеко від рідних домівок. Людям, які героїчно захищають наш спокій, така увага була дуже доречною.

Хотілося б також відзначити, що немало фермерів Микільського старостинського округу є членами «Аграрної партії». Кожен з них, проживаючи у своєму населеному пункті, ніколи не відмахується від звернень про допомогу. А це може бути староста, директор школи чи сільського будинку культури. Та й люди розуміють, що саме наші аграрії в змозі підтримати матеріально будь-яке починання активістів. Сплачені податки - це добре. Але ж без допомоги, підтримки фермерських господарств та й одноосібників, які пораються на землі, непросто реалізувати будь-яке добре діло.

Ці люди небайдужі і до підростаючого покоління. Наприклад, наш комунальний заклад освіти «Оріхівський загальноосвітній комплекс «Школа-сад» отримує велику підтримку від фермерського господарства «Індафі». Коли б не звернулися за допомогою - завжди знаходимо плече підтримки. Її надають Ф.Є.Гура та І.Ф.Гура. Бо розуміють необхідність створення комфортних умов для діточок.

Безумовно, існуючі проблеми можна перераховувати і далі. Але я хочу сказати про інше. Ми відвикли щось робити разом та згуртовуватися заради спільної мети. Багато років живемо з таким собі гаслом: «моє лише те, що у дворі, а все що за парканом - чиєсь». І не задумуємося, що спільними зусиллями можна гори звернути, а не сидіти й чекати, поки хтось щось зробить. Найпростіше нарікати на владу й сусідів, але не просто визнавати, що самому чомусь не хочеться добру справу зробити.

Кілька власних спостережень. Останнім часом не завжди виходить конструктивний діалог. Люди звикли лише скаржитися. А ось запропонувати шляхи вирішення існуючої проблеми спроможний не кожен. Тому добре, що в кожному нашому селі старосту підтримують активісти. Адже лише спільною співпрацею можна досягти більшого. Щоб наше село розвивалося та розквітало, ініціативу повинен проявити кожний.

В.ГУРТОВА,

с.Микільське-на-Дніпрі - с.Оріхове


49 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі