Безкоштовний обід трударям


Де подібне побачиш сьогодні – просто важко й сказати. Учасники жнивного комплексу СТОВ «Вікторія» обідають і вечеряють безпосередньо на робочому місці безкоштовно! Інколи таким буває ще й сніданок. Але це вже на замовлення.

Спостерігати подібне дійство довелося скраю пшеничного поля. Ще здалеку почувся сигнал автомашини, за кермом якої водій Володимир Зіненко. Він вправно припаркувався у затінку лісосмуги, відкриває багажне відділення «Ниви». І ось вже над термосами, каструлями вправно чаклує Віра Василівна Яременко. Її напарниця Світлана Петрівна Полохач залишилася в їдальні, розпочавши приготування вечері. Бо час летить швидко.

- Сьогодні в меню – розсольник, картопелька тушкована, котлети, салат з помідорів, компот, - рекламує свої пахощі сільський кулінар. – Це в нас такий собі своєрідний «шведський» стіл на природі. Вибирайте кому і що до вподоби.

- Картина мабуть чимось нагадує старі радянські часи? – цікавиться думкою від побаченого директор товариства С.І.Булкін. – А ми дійсно взяли все краще з минулого. В основі – турбота про людей.

Ці слова Сергія Івановича звучать в унісон побаченому. Тут не ділять питання організації виробництва на першочергові і другорядні. Лише комплексне розуміння завдань приносить бажаний успіх. А ще – людський фактор.

Хлібна нива СТОВ «Вікторія» нинішнього року дає непоганий врожай. Наприклад, озимий ячмінь з площі 180 гектарів зібрали по 47 центнерів, ріпак дав по 41 центнеру на 577 гектарах. Але головний хліб підприємства – озима пшениця.

- Поки що сипле по 50 центнерів, - інформує головний агроном Микола Хом’як. – Коли завершимо косовицю – матимемо більш точний результат.

Щоб ця подія настала якомога швидше – докладають зусиль члени п’яти збиральних агрегатів. У їх складі не лише комбайнери, водії, а й інженерна служба на чолі з Миколою Кирейком, заступником директора Олександром Булкіним.

Перед у своєрідному трудовому суперництві веде комбайнер Гладир Василь Васильович разом з водієм Віталієм Гурковським. Але й О.І.Абросімов, В.П.Загоровець, І.М.Полковніков, І.О.Романьок не відстають.

Трудовий ритм косовиці добре відчувається і на території току. Тут господарює досвідчений фахівець Ігнатенко Світлана Трохимівна. Допомагають їй вагарі Бойко Ірина, Леонова Надія.

Вправно завозить до великих складських приміщень зерно водій Яременко Василь, яке завантажує у кузов автомашини Прудніков Андрій. Що характерно, на території практично не видно традиційних хлібних буртів. Після очистки пшениця негайно відправляється на зберігання, як-то кажуть, до кращих часів. Бо сьогодні селянам доводиться враховувати цінову політику на ринку, дбати про власні бізнесові інтереси. За безцінь вирощену продукцію ніхто не віддаватиме.

Серед активних трударів на току також механізатор Олійник Олексій разом з помічниками Калініченком Романом та Муравйовим Олександром. А ось досвідчений агроном-насіннєвод Васильченко Катерина Пилипівна дбає про заготовку елітного насіння вже під засів наступного року.


Микола СТЕПАНО́ВИЧ, журналіст


14 переглядів0 коментарів