Берегиня української пісні

3 листопада 2005 року при КЗК «Музей історії» Солонянської селищної ради був створений ветеранський клуб «Веселі посиденьки». Його членами стали ветерани війни та праці, діти війни, народні умільці, які закохані в українську пісню, народну творчість.

Завдання ветеранського клубу – активно пропагувати інтерес до історії рідного краю, традицій, звичаїв, обрядів українського народу, народної творчості та традиційних ремесел і передавати молоді свої знання, вміння та досвід.


Активним учасником нашого ветеранського клубу «Веселі посиденьки» є Кустол Вікторія Леонтіївна. Народилася вона 20 жовтня 1925 року в селі Жирківка Манівського району на Полтавщині. Все життя пропрацювала в місцевій лікарні молодшою медичною сестрою. На Солонянщину переїхала разом з чоловіком Кустолом Григорієм Петровичем до своїх дочок Лідії та Ольги.


Вікторія Леонтіївна закохана в українську пісню, із задоволенням співає, а знає їх велику кількість унікальних, давніх, весільних, рекрутських... Пам’ятає і співає пісні своєї молодості. Знає силу-силенну обрядів і обрядодій. Свого часу була активним учасником хору, що діяв при сільському Будинку культури села Жирківка.

А ще вона гарно вишиває хрестиком, гладдю, гаптує гачком. Вишивання – улюблене заняття нашої майстрині. Безліч Великодніх рушників, доріжок, ікон вишила за своє життя, більшість яких подарувала друзям, рідним, знайомим.

Вікторія Леонтівна – чудова господиня, готує за своїм оригінальним рецептом смачні вареники і пиріжки, та інші смаколики. Знає і рецепти давніх українських страв, таких як кваша, лемішка.


В минулому році нашій майстрині виповнилося 95 років. Нелегке життя прожила наша Леонтіївна, але цікаве і змістовне. Вже відійшов у вічність чоловік, ветеран війни Кустол Григорій Петрович, з яким у добрі та злагоді пролетіло більше шестидесяти років.

Але життя продовжується. Свою мудрість, досвід, знання і вміння майстриня передає дітям, онукам, правнукам. Не дивлячись на поважний вік, вона і досі не кидає улюблене заняття – вишивання.

Напередодні жіночого свята ветеранський клуб «Веселі посиденьки» та Живий музей Микити Коржа щиро вітають Вікторію Леонтіївну з 8 Березня і бажають майстрині міцного здоров’я, творчого натхнення, радості життя, Божої ласки і благословення на многії благії літа!


Наталія Данильченко, директор КЗК «Музей історії»

Солонянської селищної ради

35 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі