ВИВІЛЬНЕННЯ – ЦЕ КРОКДО ПОШУКУ НОВОЇ РОБОТИ

Фахівці Солонянської районної філії Дніпропетровського ОЦЗ вам допоможуть

9 лютого 2021 року відбулася зустріч керівництва Солонянської районної філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості з працівниками Управління соціального захисту населення Солонянської райдержадміністрації. В заході взяли участь виконуюча обов’язки начальника управління Ірина Ястребова та головний редактор районної газети «ВПЕРЕД» Ігор Іванов.

Фахівці Солонянської районної філії Дніпропетровського ОЦЗ на чолі з директором розповіли про умови змін ринку праці у реформуванні соціально-економічних аспектів сьогодення, де важливим у системі регулювання зайнятості є попередження масового вивільнення працівників та зменшення негативних наслідків в період скорочення, адже саме Державна служба зайнятості організовує проведення попереджувальних заходів щодо недопущення вивільнення найманих працівників.

Ознайомили учасників заходу із законодавством України з цього питання. Акцент зроблено щодо частини третьої статті 49-2 КЗпП, де визначено, що у разі, якщо вивільнення є масовим, відповідно до статті 48 Закону України «Про зайнятість населення», власник або уповноважений ним орган доводить до відома державної служби зайнятості про заплановане вивільнення працівників та статті 48 пункту 4 частини третьої статті 50 Закону України «Про зайнятість населення.


Під час проведення семінару учасників також ознайомили з правилами ефективного пошуку роботи, порядком реєстрації в центрі зайнятості, правами та обов’язками безробітних, з умовами призначення матеріального забезпечення. Проінформовано щодо можливостей проходження професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації, у тому числі в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, інформаційних та консультаційних послуг, пов’язаних із працевлаштуванням, організації підприємницької діяльності. Були висвітлені питання про права та обов’язки безробітних та терміни перебування на обліку тощо. Ознайомили з вакансіями держаних службовців у м.Дніпро.

Учасникам заходу були надані кваліфіковані відповіді на поставлені запитання.

На завершення присутні заповнили профільні анкети кандидатів та висловили подяку за доведену інформацію, надані роз’яснення.


До відома: Солонянська РДА в т.ч. її структурні підрозділи планує подати звітність на скорочення близько 50 посад, але з них більшість – це не займані посади, багатьом служба вже знайшла роботу. Після початку реорганізації в центр зайнятості звернуться близько 15 осіб, для яких вже активно ведеться пошук підходящої роботи. До кожного буде застосований індивідуальний підхід, будуть враховуватися соціально-психологічні особливості працівника, пов’язані з його вродженими здібностями як особистості та набутими впродовж роботи внаслідок взаємодії з іншими членами колективу.

Напередодні відбулася зустріч за круглим столом керівництва Солонянської районної філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості з представниками Солонянської РДА. В заході взяли участь заступник голови Солонянської РДА Валентина Малоіваненко, керівник апарату Солонянської РДА Інна Дмитренко, начальник відділу освіти Солонянської РДА Микола Дармостук.

Директор Солонянської районної філії Дніпропетровського ОЦЗ Овдієнко Ф.Ф. зазначив, що в умовах змін ринку праці, реформування соціально-економічних аспектів сьогодення, важливим у системі регулювання зайнятості є попередження масового вивільнення працівників та зменшення негативних наслідків в період скорочення працівників. Адже саме Державна служба зайнятості організовує проведення привентивних заходів щодо недопущення вивільнення найманих працівників.

Заступник начальника відділу надання соціальних послуг Солонянської районної філії Дніпропетровського ОЦЗ ознайомила учасників круглого столу із законодавством України з цього питання, роз’яснили різницю між фактичним вивільненням та просто звільненням, також ознайомили з правилами ефективного пошуку роботи, порядком реєстрації в центрі зайнятості, правами та обов’язками безробітних, з умовами призначення матеріального забезпечення тощо.

Наталія КРАВЧЕНКО, заступник начальника

відділу надання соціальних послуг

Солонянської районної філії Дніпропетровського ОЦЗ

44 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі