Вигадливий шахрай


Досудове розслідування працівниками районної поліції цього злочину дає змогу розкрити черговий варіант шахрайства. А до нього вдався раніше засуджений на 3 роки позбавлення волі за вчинення корисливих злочинів громадянин Я. Цей вирок було оголошено у 2019 році судом м.Кам’янське Дніпропетровської області.

На шлях виправлення не став. Під час відбування покарання в установі №4, невстановленим способом отримав заборонений предмет. А саме – sim-картку мобільного оператора «Київстар». І коли переводили до виправної колонії №21 (знаходиться в с.Аполлонівка), зумів у ротовій порожнині пронести її із собою на нове місце відбування покарання.

В колонії зустрів однодумців, які наділили не лише мобільним телефоном, а й інформацією про майбутню жертву. Нею виявилася Ш., яка займалася збором благодійних коштів на допомогу дітям, що постраждали унаслідок вибуху газу в Тернопільській області.

Через своїх знайомих на волі Я. дізнався про номер мобільного телефону майбутньої жертви шахрайства, номера банківських карток, на які можна буде перерахувати гроші. І взявся за діло.

Представився працівником банку і повідомив жертві про можливі шахрайські дії з її рахунком. Розуміючи з телефонної розмови, що Ш. довіряє йому, наголосив на необхідності перерахувати грошові кошти на вказані номери банківських карток та номер мобільного телефону.

За допомогою банківського терміналу самообслуговування «Приватбанку» це і було зроблено. О 13:20 перераховано суму 50 тисяч гривень, через півгодини ще 25 тисяч. Після 17-ї години вечора розмір платежів

збільшився – 148 та 29 тисяч гривень. Близько 2 тисяч гривень поповнили рахунок мобільного телефону злодія.

Загальна сума нанесених збитків склала 254 270 гривень. Але шахрайство було викрито. І далі мова не про зловмисника, який тепер дістане нове покарання в суді, а безпечність людей, їхню довірливість. Не дайте себе ошукати!


Микола ТКАЧУК, відповідальний редактор

85 переглядів0 коментарів