• Olena Reynat

Влада «грається» з людьми

Хто обслуговуватиме багатоповерхівки?

На сьогодні мабуть не має жодного мешканця багатоквартирних будинків, якого б не хвилювало питання призначення Солонянською селищною радою управителя цих споруд в Солоному, Надіївці та Аполлонівці. У черговий раз влада не звертає уваги на потреби мешканців, а за їхньою спиною нав’язує людям вигідні лише для неї самої умови обслуговування таких важливих об’єктів.


Це якщо взяти до уваги формально проведену процедуру тендеру, до якого було запрошено лише одного виконавця з міста Дніпра. Відбулася вона за мовчазної згоди заступника голови Штогріна Є.Ю. Маємо й інший гіркий приклад, коли нам нав’язували у 2012-2013 роках управителів з обласного центру Соловйову Д.М. та Межевикіна О.В. Вони лише так називалися. Бо користуючись лояльністю влади, збирали кошти, а жодних послуг власникам багатоквартирних будинків, згідно затверджених тарифів, не надавали.


Мешканці окремих будинків були змушені за власний кошт проводити заміну водопровідних та каналізаційних труб, ремонт у під’їздах. На звернення до управителів зробити у зв’язку з цим перерахунок по оплаті, отримували категоричну відповідь: «Нас воно не стосується».

Тридцять років з моменту проведення приватизації місцева влада жодного разу не намагалася провести роз’яснювальну роботу серед мешканців багатоквартирних будинків, що вони є в них повноправними власниками. Не було розроблено та доведено покрокову інструкцію, як саме створити об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Людей закономірно лякає перспектива створення ОСББ. Бо з моменту введення в експлуатацію житла, ні поточні, а ні капітальні ремонти в ньому комунальні підприємства, призначені владою, не проводили. На сьогодні практично всі будинки потребують капітального ремонту покрівлі. Шифер прогнив, потріскався, після дощу та снігу вода протікає до квартир мешканців.

Людям не надано роз’яснювальну інформацію, де на території селищної ради є підприємства, з якими співвласники, при створенні ОСББ, зможуть заключити договори на обслуговування аварійних ситуацій у внутрішніх будинкових системах водовідведення, ремонту покрівлі, при зриванні шиферу вітром під час стихії та інше.

У черговий раз влада, не проводячи роз’яснювальної роботи, не надаючи мешканцям адаптивного періоду, наприкінці року проводить процедуру тендеру на призначення управителя багатоквартирних будинків. Після проведеної, так званої, процедури тендеру 26.11.2021 року та рішення виконавчого комітету Солонянської селищної ради від 14.12.2021 року №317, був призначений управитель багатоквартирних будинків на території Солонянської селищної ради «Внутрішньобудинкові системи-2». Відомості про даного управителя населенню не повідомили ні в засобах масової інформації, ні на сайті громади.

31 грудня 2021 року голова громади підписує договір з управителем, як співвласник багатоквартирних будинків, а не як уповноважена особа. Перед цим, 24 грудня 2021 року, з’явилося оголошення про проведення на території Солонянського ліцею (середня школа №1) зборів співвласників. Назвати такий захід зборами дуже важко. Формальне зібрання, де не було навіть представника від Солонянської селищної ради. А він мав би представити людям уповноважених осіб. Що то були за прибулі, які не представили жодних документів? Ніхто не знає. На даному зібранні не обирали головуючого, секретаря. На жодне з поставлених запитань присутні мешканці відповіді так і не отримали.

Представник від управителя не надав жодної інформації про досвід роботи в сфері житлово-комунального господарства, наявність персоналу для виконання робіт, спеціалізованої техніки, фінансового забезпечення та ін. Натомість мешканцям одразу роздали перелік складової тарифу, яка майже у півтори тисячі разів (!) перевищувала попередній. Було 0,45 копійок за 1 метр квадратний, а стало 6,56 гривні. На прохання надати зразок договору на обслуговування, отримали категоричну відмову. Мовляв, договір буде укладено лише з селищною радою. Але ж на даному зібранні повинне було прийняте рішення вибрати уповноважену особу співвласників, або уповноважену особу від Солонянської селищної ради, якій надаються повноваження підписати договір про надання послуги з управління багатоквартирним будинком. Протоколу даного зібрання не було, мешканці не давали згоди підписувати договір з управителем, підписи свої не ставили.

Людей цікавило й таке питання: по яких критеріях обирався управитель. На колективне письмове звернення до голови селищної ради 24.01.2022 року, на звернення до управителя 22.01.2022 року за підписами більше ніж ста мешканців, відповіді в установлений законом термін «Про звернення громадян» до цього часу не отримано. Чи було дотримано вимог до конкурсних пропозицій та переліку документів, оригінали або копії яких подаються учасниками конкурсу для їх оцінювання, також невідомо.

Жителів цікавили питання:

- рівень забезпеченості учасника конкурсу матеріально-технічною базою;

- наявність персоналу, що відповідає кваліфікаційним вимогам до професій працівників та має необхідні знання і досвід (з урахуванням договорів щодо залучення співвиконавців);

- фінансова спроможність учасника конкурсу;

- відомості про досвід роботи у сфері надання житлово-комунальних послуг (управління або утримання будинків);

- наявність спеціалізованої техніки, необхідної для надання послуг;

- обґрунтовані розрахунки ціни послуги з управління на кожний багатоквартирний будинок окремо;

- відомості про досвід роботи у сфері надання житлово-комунальних послуг (управління або утримання будинків);

- інформація про розміщення адміністративних та виробничих приміщень учасника, засоби зв’язку з керівництвом учасника та банківські реквізити учасника конкурсу.

Територія Солонянської громади велика, крім того ще у двох населених пунктах, Надіївка та Аполлонівка, повинні надаватись послуги з управління багатоквартирними будинками.

Ось чому мешканці намагаються знайти відповідь, чому влада ігнорує права громадян, не надає аргументовану відповідь на письмове звернення та інформації про управителя. Останній на письмове звернення громадян також ніяк не відреагував. Але після цього тихцем у деяких під’їздах було почеплено на цвяху договір, підписаний головою селищної ради Копейко М.М. без додатків, які є невід’ємною частиною договору. Складається враження, що мешканці повинні сплачувати, але за що - не повинні знати.

Договір співмешканцям, як того вимагає пункт 8 абзац 15 типового договору, не надано, акту технічного огляду будинку, кошторису, переліку робіт , які входять до складової послуг, плану заходів з утримання спільного майна багатоквартирного будинку та прибудинкової території також. Чи це не є порушенням прав споживачів, які повинні сплачувати кошти, не знаючи за що? Складається враження, що влада в такий спосіб вирішила перекласти проблему по обслуговуванню багатоквартирних будинків, доведених за тридцять років до критичного стану, на мешканців. Або ви сплачуєте управителю не знаючи за що, або в терміновому порядку створюєте ОСББ, не даючи часу на роздуми.

З новин дізналися, що у м.Дніпро Адміністративним судом було скасовано процедуру тендеру, проведену міською радою, про призначення двох управителів. Після перевірки документів, необхідних для участі у конкурсі, їх просто не виявилося у наявності! Так можливо тому даний управитель їде з міста до села, розраховуючи, що тут люди не дуже обізнані із законами, зайвих запитань ставити не будуть.

129 переглядів2 коментарі

Останні пости

Дивитися всі