Всеукраїнському фізкультурно-спортивному товариству «Колос» вже славні - 70!Незабутні сторінки історії районного спорту зафіксували старі архівні фотокартки. Вони свідчать про велику любов молоді до самовдосконалення, досягнення нових висот на спортивних аренах.

Підйом прапора ВФСТ «Колос» на чемпіонаті району з волейболу 1978 року. Серед капітанів команд і постать автора цього матеріалу. Хто міг тоді подумати, що процедура виявиться стартом до наступних успіхів. А вони зафіксували 16-разове чемпіонство у складі команд МД ПМК, Солонянської птахофабрики, «Динамо» райвідділу внутрішніх справ, «Вікторії» з однойменного сільськогосподарського товариства.

Поруч знайомі постаті Похиленка Сергія, Жулая Володимира, Калівера Олександра, Кнівця Миколи. А за кадром залишилися Шапошник Василь, Колодченко Юрій і безумовно Швець Петро.

На лаві дніпропетровського стадіону «Металург» присіли два друга – Висоцький Станіслав та Шкода Василь. Вони щойно стали чемпіонами області (!) в естафеті 4х100 метрів. Солонянські спринтери тоді ще не знали, що їм бути кращими ще й на дистанції 4х200 метрів.

Кандидат у майстри спорту з шахів Манзуренко Микола Миколайович добився немало визначних висот у цьому виді спорту. Тепер його традиції продовжує також талановитий майстер мудрої гри Кремінь Василь Іванович.

Лижний пробіг – дивина для нашого часу. А колись це було улюбленою справою жіноцтва районної газети «Вперед». У центрі фото опирається на лижні палиці завідуюча відділом листів Супруненко Надія Петрівна.

А найулюбленішим видом спорту на селі був, є, і напевне буде футбол. Ці три команди, а саме «Темп» (птахофабрика), «Юність» (колгосп ім.Чапаєва), «Старт» (ім.Карла Маркса) внесли вагомий внесок у його розвиток, були неодноразовими чемпіонами району і володарями престижних кубків. Облич знайомих – не перерахувати. Багато з них вже закінчили свій життєвий шлях. Але залишаються у пам’яті такими ж безстрашними на полі, і водночас вірними, надійними друзями по життю.

Друзі, рідні й близькі, всі, хто пригадає активістів сільського спортивного товариства «Колос». Давайте не забувати цих людей.

М.ТКАЧУК, голова РО ВФСТ «Колос»

10 переглядів0 коментарів