Відеофіксація порушень. Як уникнути штрафів? (закінчення)


Тож доводиться покладатися на знання місць, де саме можуть бути камери відеоспостереження, і хоча б там рухатися згідно вимог правил дорожнього руху. До речі, про це повинні інформувати водіїв спеціальні знаки.

Один з друзів надав корисну інформацію, яка стосується міста Дніпра. Стаціонарні камери відеофіксації розташовані на перехресті Запорізького шосе і проспекту Гагаріна (підстанція), на вул.Козакова, в районі Юридичної академії (світлофор), Нагорка, Набережна імені Леніна від острова Комсомольський до Кайдацького мосту (в обидві боки), перехрестя перед Новим мостом (з площі Дем’яна Бідного) світлофор напроти «Банзай», або Новий Центр. Камера тут дивиться у бік Нового мосту. Проспект Правди (район Метро), Запорізьке шосе (виїзд з міста), ДІІТ, перехрестя Набережної і вулиці Московської, камера дивиться від Центрального мосту в бік «Поплавка», край вулиці Леніна і проспекту Карла Маркса, вул.Коцюбинського і тупика маршруток, Дем’яна Бідного, Новий міст, Старий міст, Кайдацький міст, Донецьке шосе (район Березинської, Метро).

Важко сказати, чи допоможуть реально солонянцям такі підказки, які дано ще зі своєю старою назвою, до застосування закону про декомунізацію. Думається, для обережних, уважних водіїв вони стануть у пригоді. При цьому не варто забувати, що крім стаціонарних відеокамер на озброєнні поліцейських є ще радари TruCam. Це мобільні лазерні прилади, які також вимірюють швидкість руху авто.

Міністерство внутрішніх справ останнім часом наполегливо просуває ідею підвищення штрафів за порушення правил дорожнього руху. Мотивує це тим, що в Україні за минулий рік відбулося понад 160 тисяч дорожньо-транспортних пригод, унаслідок яких загинули 3,5 тисячі осіб і 32,7 тисячі – постраждали. Дійсно, що багато, просто не порівняти з даними по коронавірусу COVID-19, на який оголошено в світі пандемію, а в країні карантин.

Так от, МВС пропонує підвищити штраф за керування транспортним засобом без прав до 10,2 тисячі гривень (зараз 510 гривень). За залишення місця дорожньо-транспортної пригоди штрафувати на 3,4 тисячі гривень (зараз 255 гривень), а також позбавляти прав на пів року. За керування автомобілем у нетверезому стані передбачається від 10,2 до 40,2 тисячі гривень штрафу і позбавлення прав від одного до 10 років.

Крім того, запропоновано знизити поріг перевищення швидкості, з якого застосовується адміністративна відповідальність – з 20 до 10 км. За перевищення максимально дозволеної швидкості руху більш ніж на 50 км штраф становитиме 3,4 тисячі гривень (зараз 510 грн.).

Багатьом водіям подібні нововведення, які пропонуються правоохоронцями, здаються не лише фінансово обтяжливими, а й досить сумнівними. Свої покарання правоохоронці хочуть наблизити до європейських норм чи й перевищити їх. Шкода тільки, що заробітна плата, пенсії українців мізерні і не відповідають європейським стандартам. При цьому мови взагалі не йде про поліпшення профілактики серед учасників дорожнього руху, їхньої самосвідомості, якості наших шляхів, через що і виникають досить часто порушення.

Наразі фіксуватиметься лише перевищення швидкості. Але згодом цей перелік має бути розширений: проїзд на заборонений сигнал світлофора, порушення правил зупинку та стоянки, руху і зупинки на смузі для маршрутних транспортних засобів, порушення правил руху через залізничний переїзд та встановленої для транспортних засобів заборони виїзду на смугу зустрічного руху і заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками.

Чи можна оскаржити ці штрафи? Скаргу про Постанову у справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі та про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), можна подати упродовж 10 днів з дня набрання Постановою законної сили. У разі пропуску зазначеного строку з поважних причин, він за заявою особи, щодо якої винесено Постанову, може бути поновлений органом, уповноваженим на розгляд скарги. Таке право передбачено ст.289 КУпАП. Скаргу можна подати до департаменту патрульної служби або ж домагатися справедливості у суді.

Подібна ситуація якось сталася з автором тексту. Зовсім випадково у домашній поштовій скриньці було виявлено так званий «лист щастя». Поштарка мала вручити його адресату під розпис, але чомусь не зробила цього. В результаті конверт пролежав непоміченим і термін оскарження адмінпротоколу виявився втраченим.

Чому саме виникла думка про оскарження? У своєму протоколі поліцейські вдалися до фальсифікації. Вказали назву вулиці міста Дніпра, на якій вже давно не доводилося бувати. Зазначили, що порушив дію знаку «Стоянка заборонена». Але по трьох фото, роздрукованих на кольоровому принтері, не можна з’ясувати, автомашина стоїть, чи знаходиться в русі, керує нею водій, чи в салоні порожньо. Тобто, склалося враження, що поліцейські зі свого авто фотографували увесь транспорт, який рухався повз них, а потім розписували свої протоколи.

Довелося писати скаргу до обласного апеляційного суду. Відбулося аж два засідання, які повністю задовольнили всі претензії позивача. А вже потім, у суді першої інстанції, було скасовано і сам адмінпротокол, і 300 гривень штрафу в ньому. Про що й було урочисто поінформовано працівників виконавчої служби, щоб ті видалили прізвище з числа порушників правил дорожнього руху.

Як буде тепер? Цікавою є думка відомого юриста Богдана Глядика: «100% усіх штрафів, які будуть накладатися, можна скасувати в суді. Є певні але. Суд встановив судовий збір, за звернення до нього зараз треба заплатити 400 гривень. Це звернення в суд першої інстанції. Якщо необхідно буде оскаржити рішення, тому що воно не на користь автовласника, то доведеться заплатити ще більше – 600 гривень».

У будь-якому разі, якщо зміст протоколу вам здасться сумнівним, його варто розглянути детально. Можливо доцільно скористатися і послугами юриста. Це дозволить уникнути фінансових втрат для вас особисто і сім’ї.19 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі