В гостях школярів – воїни-добровольці


Такі зустрічі завжди проходять хвилююче. Бо у класні кімнати Солонянського опорного закладу ніби вривається сама новітня історія нашої держави. Вона буває нерідко пропахлою пороховим димом подій на Сході країни.

Ось і останнього разу до шко

ли завітали колишні воїни, які у свій час добровільно стали на захист рідної Вітчизни. Це Бакум Сергій, Федосов Василь. Гості розповіли про бойовий шлях, побратимів, з якими разом долали труднощі армійської служби.

Організував цікаву зустріч вчитель історії Козило Юрій Валерійович. Думається, що вона запам’ятається всім її учасникам.

Для колекторів – нові правила

Багатьом солонянцям вже довелося познайомитися з роботою колекторських фірм. Їх працівники діють наполегливо, рішуче і часом абсолютно безпринципно, коли вимагають повернути як існуючі, так і неіснуючі борги. Цьому вже якось треба покласти край. Ось і Верховна Рада у першому читанні прийняла законопроєкт, який зобов’язує колекторські компанії дотримуватися ряду правил під час спілкування з боржником. Зокрема, їм заборонили хвилювати людей у вечірній час доби.


Автори документу вказали у пояснювальній записці: для того, щоб примусити боржника заплатити, колектори нерідко застосовують психологічний тиск і на нього, й членів його сім’ї. Такі дії названо порушенням прав людини і вторгненням в її особисте життя.

Колекторам заборонено буде погрожувати, шантажувати боржників, вводити їх в оману відносно розміру боргу і наслідків несплати, дзвонити вночі з незнайомих номерів.

Якщо колектор без згоди боржника телефонуватиме йому після 20:00, виявить хамство, озвучить погрози, почне збирати дані про сім’ю, або ж нагадає про себе більше двох разів на добу – це вважатиметься порушенням. І на таку компанію можна подавати скаргу до суду. Передбачені санкції до порушників закону – від 51 до 120 тисяч гривень штрафу або ж позбавлення ліцензії на свою діяльність. Це допоможе стримувати колекторів від психологічного свавілля, вважають юристи.

Торгівля

з агресором

Що й говорити, полюбляють солонянці солодощі. І для них торговельники намагаються у широкому асортименті завозити цю продукцію.


Останнім часом на прилавках селища Солоне з’явилися цуцерки з досить незвичною назвою «СЛЕЗА муж ЧИНЫ», або «Милому созданию». Треба сказати, вони користуються попитом у покупців. А виробляє солодощі індивідуальний підприємець Кислицина Марина Вікторівна за адресою: Росія, 162562, Вологодська область, Шекснінський район, робітниче селище Шексна, вулиця Дорожня, будинок 8. Торговельний бренд цієї марки цукерок – АТАГ. На обгортці є номери телефону і факсу.

Як відомо, українська влада не схвалює торговельні стосунки з сусідньою країною, яка розпочала війну на Донбасі і не думає її завершувати. А ще стверджує: подібних контактів просто не може бути. Та як бачимо…

Невже українські кондитери розучилися вдома виробляти якісні цукерки?

Хочеться вірити, що солонянські підприємці просто не дочиталися на обгортках назву виробника. Вона там надрукована, за звичай, дуже дрібним шрифтом. Чи можливо не вистачає патріотизму?


7 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі