Гарнесенькі платтячка з простенького ситцю

вміли шити майстрині побуткомбінату

21 березня в Україні відзначається День працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення. І про своє професійне свято не забули ветерани служби доброго настрою. Саме такими вважають себе по цю пору шевчиня Костенко Ніна Петрівна, інженер виробництва райпобуткомбінату Черкасова Наталія Борисівна. Скільки років вже промайнуло, а спогади продовжують бентежити душу.


На столі розкладено фотокартки, пожовтілі вирізки з районної газети «Вперед», які тепер є німими свідками того неповторного часу.

- І якими ж ми тільки були молодими! – раз-по-разу захоплено вигукують подруги. – Щасливі роки життя…

Почали пригадувати керівників побуткомбінату, який з 1965 року розміщався ще у двоповерховій споруді на центральній вулиці Солоного. Коверець, Очеретько… Вже й імена людей призабулися. А потім колектив очолював Зеленецький Юрій Михайлович, Запорожець Микола Володимирович, Кабаченко Іван Юхимович, Рутман Петро Михайлович, Нечай Леонід Іванович. Були періоди, коли керівництво змінювалося з калейдоскопічною швидкістю. Але люди, справжні майстри своєї справи, залишалися на своїх місцях. І таких було дуже багато.

Ось колективне фото, датоване 8 березня 1973 року. З чоловіків тут лише директор І.Ю.Кабаченко, а також головний бухгалтер Гончарук Валентин Полікарпович і закрійник Четверик Володимир Андрійович. А все інше – славне жіноцтво. Ось сидять Слісаренко Раїса Фотіївна, Попова Зінаїда Азарівна, Черкасова Наталія, Небоян Марина, Гречана Олександра. Далі перукар Сорокіна Марфа Петрівна, шевчині Кесь Євгенія Гаврилівна, Маслова Ольга, Журавель Лідія Кузьмівна, Московченко Валентина, комірник Чигрій Надія Михайлівна, фотограф Носенко Валентина Макарівна, Бондар Лідія Андріївна, Журавель Надія Василівна, Сидоренко Марія. А ще далі Стовповська Марія, Водько Віра, Коломоєць Катерина Миколаївна, Сабодаш Людмила, Авраменко Любов Миколаївна. А зробила знімок Водоп’янова Людмила, обличчя якої фотоапарат, звичайно що, не зафіксував.

Разом прожито немало подій. Були і святкові дні, і буденна робота, яка тим не менш приносила задоволення. Адже робили для людей і в ім’я людей.

- Наприклад, замовляє чергова клієнтка собі плаття із звичайного ситцю, - пригадує Ніна Петрівна. – А так хочеться, щоб воно виглядало гарно, по фасону. Старалися догодити. І виходило! Приміряє обновку жіночка – серце радіє. Ще й комплімент їй скажеш услід – вам так йде нове плаття, до лиця.

Саме у рідному колективі Н.П.Костенко отримала медаль «Ветеран праці» разом з Ніною Миколаївною Семенченко. А поруч невтомно трудилися інші люди по їхньому цеху – Л.А.Бондар, Є.Г.Кесь, Л.П.Азамат, Л.К.Журавель, Т.А.Біла, Л.Литовченко, Т.Потіпака, Н.Хоменко.

Згодом, у березні 1975 року, переїхали до нової триповерхової споруди Будинку побуту. І це також зафіксувала пам’ять. До розмови підключається Наталія Борисівна Черкасова:

- За високі результати наш колектив було навіть нагороджено перехідним Червоним Прапором. Це була дуже серйозна відзнака, яку просто заслужили.

При будинку побуту працював пункт прийомки речей для хімчистки. Його очолювала Чабаненко Ольга Григорівна. А ось деревообробним цехом керував Петренко Леонід Андрійович. Замовлень було багато.

У банно-пральному пункті трудилася Сусідко Ніна Леонідівна. В самій же бані господарювала Лідія Михайлівна Солопова. Людина дуже відповідальна до своїх обов’язків. На робочому зібранні вона якось взяла слово:

- Мені соромно перед людиною, яку не можу запросити присісти на стілець після бані. Таких меблів просто немає. Поламані стелажі в сауні. Не розрекламовано і банні послуги. Ось і виходить, що план даємо від безвиході, митися ж людям треба…

Ця чесна розмова мала позитивні наслідки. Незабаром ситуація змінилася на краще.

А ще ж були Будинки побуту при кожній сільській і селищній раді, які також виконували свої функції.

Сьогодні поговорили більшою мірою про історичні віхи служби побуту, яка є справжньою сферою доброго настрою. З професійним святом колишні і нинішні побутовики!

Микола ТКАЧУК, відповідальний редактор,

член НСЖУ


69 переглядів0 коментарів