Давайте створимо музей газети!

З плином часу все далі відходять від нас важливі, цікаві події району та не завжди пам’ять зберігає їх, забуваються навіть імена тих, хто творив, збагачував, писав історію. Ось чому місцем збереження пам’яті стають музеї. З часової відстані також чіткіше увиразнюється все це, переконливішим стає усвідомлення значущості зробленого, написаного, надрукованого… Мабуть, кожен, хто хоч раз побував у музеї, і познайомився з експонатами рідного краю, суттєвіше відчував биття серця. Ось чому музей, як те дзеркало – дивимося в нього і бачимо виразніше минуле.

А якою може виглядати районна газета «ВПЕРЕД» у дзеркалі історії, яка наступного – 2021 року – у листопаді зустріне своє 90-річчя? Саме на це запитання і вирішив дати відповідь її нинішній молодий редактор Ігор Олексійович Іванов. Яким чином? Своєю відповіддю він влучив у ціль: «Давайте створимо при редакції, в одному з кабінетів, музей газети «ВПЕРЕД». До речі, це був перший редактор, який запропонував таке.

Без жодних вагань одразу ж приєднався до цього серйозного та сміливого задуму. Звісно, за роки свого існування «ВПЕРЕД» завжди залишалася вірним другом читача і надійним його помічником. У цьому читач вбачає і понині справжній сенс її нелегкого існування. Тому вже, ніби від нього вчувається: «А чому б і не створити такий музей?»

У власному домашньому архіві зберігається не одна річна підшивка районки. Є багато й інших пам’ятних речей, які охоче «переїдуть» у музей. Тому і звертаємося до усіх: налаштовуйтеся стати справжнім другом «ВПЕРЕД», активним помічником у створенні запропонованого музею. Тільки з допомогою небайдужих читачів зі стажем, і просто охочих людей, це можна зробити. Якою повинна бути ця допомога? Найрізноманітніша: спогади про журналістів, листування з редакцією, грамоти, медалі, кубки, призи, сувеніри тощо. Цим ми не дамо стерти з пам’яті, відправити у забуття улюблене видання, яке серед інформаційного галасу сьогодення нам усім найближче, бо воно інформує про все районне, сільське, солонянське. Тут навіть Інтернет нам не конкурент. А тому робимо висновок: хто не передплачує, не читає «ВПЕРЕД», перебуває на постійній території невідання. А ще насторожує запущена думка: «наступають часи безгазеття». Цей похмурий «діагноз» – не вигаданий, можливо тимчасовий. І щоб він не став реальністю, прагнемо цими словами розбудити тих, хто забув, коли востаннє брав до рук і читав нашу «ВПЕРЕД»…