Два боки однієї медалі

І знову повертаємося до історії стадіону «Колос» в райцентрі. Споруда, яка знаходиться в центрі селища, має дуже непривабливий вигляд. Передача її на баланс Солонянської селищної ради не поліпшила ситуації. Остання шукала спонсора, і, здається, знайшла його в особі товариства «Кобра-Дніпро».

Чого тільки не наобіцяли «щедрі меценати». Реконструкцію самого стадіону і споруди на ньому, впорядкування газону. Роботу чисельних спортивних секцій, штат більше 100 чоловік. Створення футбольної команди рангом 2-ї ліги чемпіонату України і таке інше.

Директор товариства пообіцяв взяти участь у нагородженні учасників районного чемпіонату і розиграшу кубка з футзалу. Це сталося нескоро. Вже й самі змагання закінчилися. Але призи, медалі вражали. Дійсно, що гарні трофеї, які дісталися переможцям, призерам на згадку про цікаві турніри. І їх ви бачите на фото.

Ось тільки із стадіоном сталася заминка. Нові орендатори розкурочили трибуни, останні сидіння на них, позрізали всі металеві конструкції з волейбольного, баскетбольного майданчиків, тренажерів. Фото про це свідчить. Навіть назва споруди «Колос» пішла у металобрухт. А самі несподівано зникли. З’явилася заборгованість по орендній платі, потім і сам договір було розірвано у судовому порядку.

Велика вдячність молодому поколінню місцевої футбольної команди «Темп», яке покосило газон на стадіоні, виконали необхідну розмітку поля. І тепер тут відбуваються матчі районного чемпіонату, приходять болільники. А вечорами активно займається ще й учнівська молодь. Ось такими є два боки однієї медалі.

Традиції

«Колосу»

Нинішнього року Всеукраїнське фізкультурно-спортивне товариство «Колос» відзначатиме своє славне 70-річчя. За такий проміжок часу немало людей в районі очолювали його роботу. На початку 70-х це був Лохно Григорій Борисович.

Гортаючи старі підшивки районної газети “Вперед» раз-по-разу зустрічаєш його прізвище. В коротеньких замітках розповідав про футбольні новини Солонянщини.

На той час законодавцями моди у змаганнях були команди «Темп» Солонянської птахофабрики, «Зоря» з села Аполлонівки, «Юність» колгоспу імені Чапаєва, «Старт» колгоспу імені Карла Маркса. Успішно грав на обласній арені «Будівельник» комбінату промбудматеріалів. І про ці успіхи сільських футболістів писав голова ВФСТ «Колос».

Треба сказати, він і сам добре грав у футбол, забивав вирішальні голи. Так що нерідко виступав у двох ролях - і як організатор, і безпосередній учасник. На рідкому фото, яке збереглося в архіві, Г.Б.Лохно за робочим столом спортивного товариства.

У ті роки було налагоджено дієву співпрацю з районною організацією ДТСААФ. Її наслідком стали змагання з мотокросу. Уздовж старого панського ставка було облаштовано трасу з перешкодами. Про старт таких незвичних нині змагань розповідає наступне архівне фото.

Молодь тоді лише мріяла про власний мотоцикл. Не у кожного і мопед був у користуванні, навіть велосипед. Чи треба говорити, як здорово почували себе хлопці за кермом справжньої гоночної техніки.

Ветеранський неспокій

Важливим аспектом фізкультурно-спортивної роботи не селі є залучення до занять ветеранів.

На Солонянщині активно розвивається ветеранський спорт, зокрема футбол. Учасників одного з турнірів і зафіксувало фото. Вони змагаються на полі, дружать у житті. І це прекрасно!

Микола СЕРГІЄНКО, спортивний оглядач

20 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі