Деякі питання щодо відкриття ринку землі

Відкриття ринку землі має розпочатися з 01 липня 2021 року. За відповідний закон 31 березня цього року проголосувала Верховна Рада України (ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» № 552-ІХ). Документ передбачає формування законодавчого поля для запровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення. Закон дасть змогу забезпечити реалізацію конституційних прав громадян на вільне розпоряджання своєю власністю та створити прозорі умови для набуття у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення громадянами України.

А, отже, кожен громадянин, який на праві приватної власності володіє земельною ділянкою (паєм) сільськогосподарського призначення з наступного року отримає право на її продаж.

Згідно ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» № 552-ІХ до Земельного Кодексу України вносяться зміни і у новій редакції ст.131 Земельного Кодексу, яка набере чинності з 01.07.2021р. , зазначено, що укладання цивільно-правових угод та перехід права власності на земельні ділянки за такими угодами здійснюються відповідно до Цивільного кодексу України з урахуванням вимог цього Кодексу, а купівля-продаж земельної ділянки здійснюється з дотриманням переважного права на її придбання.

Важливо зазначити, що з 01.07.2021 року на ринок заходять виключно фізичні особи. Юридичні ж особи отримають право на купівлю землі не раніше 2024 року.

Які ж дії потрібно заздалегідь вчинити особі, яка у наступному році планує продати свій пай?

Перш за все необхідно перевірити чи присвоєний земельній ділянці кадастровий номер та чи зареєстрована вона в Державному земельному кадастрі.

Якщо ні - потрібно заключити договір із землевпорядною організацією на виготовлення технічної документації, а потім звернутися до центру надання адміністративних послуг для її реєстрації в Державному земельному кадастрі.

Перевірити, чи внесені дані про вас, як про власника ділянки, до Реєстру речових прав на нерухоме м айно. 

Ознайомитися з нормативною грошовою оцінкою своєї ділянки. До1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв), не може бути меншою за їх нормативну грошову оцінку (НГО).

Слід врахувати, що пріоритетне право на купівлю буде в особи, яка орендує дану земельну ділянку. При цьому орендар матиме можливість передати переважне право на купівлю земельної ділянки іншій особі, проте повинен письмово повідомити про це власника земельної ділянки.

Крім того, слід врах

увати, що розрахунки, пов’язані зі сплатою ціни земельних ділянок сільськогосподарського призначення за цивільно-правовими угодами, будуть проводитися виключно в безготівковій формі.

Більш детальну інформацію Ви можете отримати у Солонянському бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою: Дніпропетровська обл., с-ще Солоне, вул. Гагаріна, 13 (3й поверх)

тел.:067 839 54 55.

Ірина УСЕНКО, начальник Солонянського бюро

правової допомоги

20 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі