• Olena Reynat

Де військові інтенданти?

Армія знову покладається на волонтерів

У соціальних мережах з’явилася публікація активного депутата Солонянської селищної ради Юрія Сміюхи. З нею варто ознайомити читачів газети «ВПЕРЕД». «Дорогі друзі! У зв’язку із загостренням ситуації в зоні проведення ООС на Сході країни (на жаль, не все висвітлюють у ЗМІ), захисники потребують нашої з вами волонтерської допомоги. Не забуваємо також про дитячий притулок у прифронтовому м.Торецьк. Тому звертаюся до вас з великим проханням допомогти організувати та відправити цю допомогу. Захисникам потрібні кирки, сокири, скоби, мішки, плівка, лопати, засоби гігієни, фрукти, овочі, консервація, смаколики, продукти. Діткам в притулок - дитячий одяг, іграшки, смаколики, продукти. Карта волонтерської допомоги: 5168 7554 6397 2832 (Нечерда Н.В.). Телефон організатора: +380 (97) 137 73 10. Збір триває до 17 вересня. Щиро вдячні за будь-яку допомогу!»


Безумовно, на момент виходу газети в світ акція волонтерів мала вже закінчитися. Через це багато читачів, людей небайдужих до чужого болю, зараз просто не мають можливості взяти в ній участь. І все ж ситуація спонукає до роздумів.

Заслуги наших волонтерів у період непростого становлення української армії важко переоцінити. Коли розпочалися бойові дії на Донбасі, проблеми Збройних Сил стали очевидними. І солонянці, чим могли, допомагали нашим воякам. Це були грошові кошти, адресна допомога своїм землякам у обмундируванні, забезпечення їх продуктами харчування. Навіть діти писали патріотичні листи, надсилали малюнки.

Нові обставини виявили нові імена патріотів України, яких ми знаємо, шануємо: Нечерда Надія, Яцук Роман, Лісний Віктор, Сміюха Юрій, Стеценко Віталій… Їх можна і далі продовжувати. А де ж участь державних органів у підтримці армії?

В першу чергу, мова йде про тилове забезпечення армійських підрозділів усім необхідним для ведення бойових дій. І тут велика роль належить інтендантам. Це особа, що відповідає за забезпечення військ продовольством, зброєю, військовим господарчим майном і організацією побутового обслуговування особового складу. Чи справляються вони з цією роллю?

Сьогодні на передовій у зоні розмежування під Торецьком нашим солдатам не вистачає найелементарнішого. Наприклад, штикової лопати. Треба бруствер окопу підправити – нічим. Доводиться, скоріше за все, голими руками це робити. Відмити заскорузлі долоні також не вдається. Мило давно закінчилося, шампунь. Мабуть що й туалетний папір відсутній. Це все називається засобами гігієни, про які говорить у своїй публікації Юрій Сміюха.

Незабаром у зоні бойових дій наступить осінньо-зимовий період. Наші хлопці-вояки добре розуміють, що треба вчасно готуватися до холодів. Можливо бліндаж теплий змайструвати, обладнати Чи не для цього їм потрібні сокири, кирки, скоби, поліетиленова плівка? Щоб вищий бруствер вивершити, який захистить під час бою з ворожими диверсантами, потрібні мішки. Знають про ці проблеми волонтери Сміюха, Нечерда. Бо вони часто приїздять на передову. І не з порожніми руками. А інтендант, скоріше за все, не знає. І старший командир теж. Їздити під Торецьк діло небезпечне, там виявляється нерідко ще й стріляють.

Тепер відносно продуктів, овочів, консервації. Все це мають поставляти у війська тиловики. Чому вони так не роблять – окреме питання. Після проведеної ротації довелося розмовляти з нашим військовослужбовцем. Він поінформував: тушковане м’ясо, крупи, а останнім часом ще й рибні консерви, надходять для харчування. Але ж ці продукти все рівно приїдаються. Ось тут домашні смаколики, які готує Надія Нечерда разом зі своїми подругами, іншими волонтерами, дійсно будуть до смаку хлопцям. Хай і маленький, а все ж таки зв’язок з рідним домом.

Микола ТКАЧУК, журналіст

8 перегляд0 коментар