Де поділися медичні маски?

Нові заборони – не жарт, а сувора реальність. Наскільки ці вимоги можуть бути ефективними у боротьбі з коронавірусом?

Розпочнемо із захисних масок, які тепер слід носити в громадських місцях. А це, на розуміння поліції, вся територія у публічному просторі, де можуть збиратися люди. Умовно кажучи, вийшов з дому іти до магазину – ти вже у громадському місці. Фактично, це територія поза приватним житлом. Хоча в законі і відсутнє загальне визначення подібного терміну.

На початку введення карантину Міністерство охорони здоров’я рекомендувало носити маски лише інфікованим особам, щоб вони не передавали хворобу іншим. Тепер ставлення до такого профілактичного заходу дещо змінилося. Не вистачило у очільників медичної галузі сміливості вибачитися за власну непрофесійність. Могли б і раніше забити тривогу.

Єдине, що залишається без змін – відсутність самих захисних масок, респіраторів. В країні введено надзвичайне становище у зв’язку з COVID-19. Держава мала б попіклуватися про своїх громадян і захистити їх від коронавірусу. Причому безкоштовно. Але маски не купиш і за гроші.

Кожного дня робимо обхід аптек в селищі Солоному. «Поки що немає, обіцяють незабаром завезти», - ввічливо інформують провізори. Тільки захисні засоби потрібні людям вже сьогодні. А умовно кажучи, ще вчора.

В сусідній Білорусії швидко налагодили виробництво масок. Їх вже там просто дівати нікуди. Тепер намагаються продавати до країн Європи, які мають у цьому гостру потребу. До такої справи і наші комерсанти долучилися. В результаті сотні тонн захисних засобів було вивезено за кордон. А в самій Україні на них гострий дефіцит.

В ході розслідування, що його провели громадські активісти, за допомогою таможених накладних і декларацій вдалося з’ясувати: ціна одного респіратора, який опинився в Іспанії, обійшлася продавцю всього у 2,10 гривні. А він зараз коштує 70-100 гривень!

На складах Держрезерву виявлено маски по 69 копійок (!) за штуку. В аптеках їх продають по 18-19 гривень. Кабінет міністрів карантинні заходи посилив. А ось організувати контроль за справедливим ціноутворенням на товари і продукти першої необхідності не в змозі.

Захисні маски медики тепер рекомендують носити не більше 2-3 годин. Інакше вони потім самі стають розповсюджувачами інфекції. Виходить, що упродовж дня людина має використати не менше 4-х масок, а це більше 70 гривень. Надто дорого! Хлібина і та коштує 11-12 гривень.

Сумнівною виглядає заборона знаходитися у лісопаркових та прибережних зонах. Адже сьогодні це найбільш небезпечне місце. Не порівняти із товчією на базарах, у продуктових магазинах і торговельних точках, де неминучий контакт багатьох людей. Прогулянки на свіжому весняному повітрі уздовж річки Сура чи наших ставків, лісосмуг, степовими дорогами мають підвищити імунітет людини, що обов’язково допоможе у протидії коронавірусу.

Щоправда, цю справу можна й узаконити. Варто лише попросити у сусіда в оренду чотириногого Шарика на повідку. Тепер можна нагулятися досхочу, вам ніхто не дорікне. Саме таке положення прописано у нових заходах карантину.


2 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі