• Olena Reynat

Дні пам’яті й скорботи

Цьогорічне квіткове розмаїття травня насичене водночас і радістю від чергової річниці справді Великої Перемоги над нацизмом у Європі в роки Другої світової війни, і скорботою про земляків, які поклали свої голови, життя на її вівтар. Ми все далі віддаляємося в часі від того моменту, коли солдат-переможець розписався крейдою на стінах поваленого нацистського рейхстагу. Чи навчилися цінувати мир, за який заплачено дорогою ціною? Чи зрозуміли, що саме спокій на рідній землі дає підстави прийдешнім поколінням дивитися у своє майбутнє?

Колишній фронтовик Іван Іванович Татара може відповісти на всі подібні запитання. Бо не за географічними посібниками вивчав карту Європи, пройшов з боями до останнього переможного дня війни. Зараз проживає у рідній Сурсько-Михайлівці. Але сповнений оптимізму, що все буде добре на нашій землі.

Урочисті події з нагоди таких хвилюючих свят пройшли у більшості населених пунктів Солонянщини. Масово несли і покладали живі квіти до меморіалу загиблим воїнам жителі Солоного, яких зустрічав стенд з фото ще живих учасників війни, Микільського-на-Дніпрі, Привільного, Тритузного, Малинівки. Застигли у почесній варті школярі Башмачанської СШ біля стели. А в с.Малозахарине відбувся урочистий мітинг, приурочений Дню пам’яті і Перемоги. Данину пам’яті віддали і на місці переправи у Військовому на Меморіальному комплексі. Про все це хвилююче розповідають на своїх сторінках користувачі Facebook.

9 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі