Дозрівають на полях хліба

Сільгоспвиробники вступили у свою важливу фазу запланованого комплексу робіт – розпочали жнива. У поетів, ліриків з’являється прекрасна можливість оспівати дійсно що непросту працю трудівників поля, знайти для цього неповторні епітети. А ось настрій наших комбайнерів далекий від піднесеного. В очах зрозуміла турбота: треба швидко, вчасно зібрати вирощений врожай.

Вранці на машинному дворі підприємства спостерігав за діями досвідченого хлібороба Олександра Івановича Абросімова. Той і стан техніки встигає перевірити, і кинути погляд у небо. Чи не надують бува вітри грозового фронту? Може задощити, а це вже призупинить збиральні роботи. Подібні думки і у Василя Васильовича Горба. Люди повністю налаштовані тільки на роботу. Серед інших учасників збиральних робіт – В.П.Загоровець, І.М.Полковніков, І.О.Романьок.

Нинішнього року на озброєнні наших хліборобів чотири високопродуктивних комбайни Massey Ferguson та один Cellenger. Навантаження таке, що дає можливість провести збиральні роботи в стислі строки.

Першим визрів озимий ячмінь. І його повністю зібрано на площі 180 гектарів. Врожайність порадувала - 47 центнерів. Тепер, згідно робочого плану, слід зібрати 577 гектарів озимого ріпака і 1538 – пшениці. Хліба дозрівають, за ними ведеться постійне спостереження. І якщо у якомусь полі колосся виявиться стиглим – тут негайно запрацює техніка.

Не дивлячись на дощове літо, підгону на хлібних плантаціях не спостерігаємо. Ось що значить правильна агротехніка обробітку ґрунту. А ще елітне насіння сорту «Богдана», «Бунчук». Увесь врожай першої репродукції піде вже на наступний засів.

До роботи готове токове господарство, складські приміщення. Як тільки вирощене зерно почне надходити з поля, керівництво підприємства планує розпочати його видачу пайщикам.

Жнивні роботи плануємо провести організовано, як і в попередні роки. Досвід для цього у наших працівників є.40 переглядів0 коментарів