Дуже популярний термін - «локдаун»

Англійським словом 2020 року визнано «локдаун». Саме такий вибір зробили експерти авторитетного словника Collins. У зв’язку з пандемією COVID-19 вживання порівняно рідкого терміну у англомовних ЗМІ та Інтернеті зросло з чотирьох тисяч у 2019 році до чверті мільйона. Означає він введення жорстких обмежень на пересування, соціальні контакти і доступ до громадських місць. Тепер до цього додали ще й заходи, які вводяться з метою обмежити розповсюдження COVID-19.

Термін сподобався українському уряду. Його негайно і застосували на практиці. Почали з «локдауну вихідного дня». Він діятиме з опівночі суботи до опівночі понеділка.

У ці два дні до загальних обмежень додаються такі заборони: зачиняються бари, ресторани, кафе та інші заклади громадського харчування, можлива тільки торгівля на виніс, торговельно-розважальні центри та інші заклади розважальної діяльності, а також торговельного і побутового обслуговування населення, окрім закладів торгівлі продуктами харчування (якщо мінімум 60% торговельної площі відведені для продажу їжі), пальним, лікарськими засобами та медичними виробами, ветеринарними препаратами.

Продовжать свою діяльність заклади, які надають фінансові послуги та послуги з інкасації, поштові сервіси, заклади медичної та ветеринарної практики, автозаправки (окрім зон харчування), СТО.

Також зачиняються заклади культури, окрім закладів з виробництва аудіо-візуальних творів з обмеженим доступу на місце зйомки, спортзали і басейни. Рекомендується виділення окремого часу пріоритетного обслуговування з 10:00 до 12:00 громадян похилого віку та осіб з інвалідністю в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в організаціях та установах сфери обслуговування.

У Міністерстві охорони здоров’я дію «локдауну вихідного дня» планують виходячи із загальної епідемічної ситуації в країні. А ще Кабінет міністрів скасував адаптивний і запровадив в Україні загальний карантин. За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, він містить обмеження, які досі діяли для регіонів «помаранчевої» зони.

Про що йдеться? По всій Україні забороняється проведення масових, культурних, в тому числі концертних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших заходів за участю більше як 20 осіб, крім офіційних спортивних заходів (проводяться без глядачів).

Кількість людей у громадському транспорті не повинна перевищувати кількість місць для сидіння. Йдеться, зокрема, про регулярні і нерегулярні перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах, в режимі маршрутного таксі, в електричному, залізничному, міському, приміському, міжміському, внутрішньо обласному та міжобласному громадському транспорті.

Також забороняється проведення дискотек, робота розважальних закладів (нічних клубів), організація дозвілля у закладах громадського харчування (ресторанах, кафе, барах, закусочних, їдальнях, буфетах тощо, робота з 22:00 до 7:00 закладів громадського харчування, крім продажу харчів на виніс і адресної доставки. Забороняється проведення лікарнями планових госпіталізацій, крім ургентних станів та інших випадків, коли відтермінування небезпечне для життя.

Ось такі основні обмеження загального карантину, що їх визначив Кабінет міністрів. Як бачимо, уряд намагається шукати бодай якісь засоби боротьби з поширенням коронавірусу. Навіть не популярні, позбавлені логіки. Адже ситуація виглядає дуже серйозною. Чи не кожний новий день приносить і новий антирекорд. Щодоби кількість хворих на COVID-19 в Україні перевищує 10 тисяч чоловік. І вона постійно збільшується.

Багато інфікованих і на Солонянщині. Знайомі працівники районної лікарні засвідчують: кількість пацієнтів, які звертаються за допомогою до медиків, невпинно зростає. Рентгенограми показують пневмонію легенів, а тестування підтверджує: це коронавірус.

У багатьох пацієнтів лікування COVID-19 протікає у легкій формі. Можна знаходитися вдома і лікуватися за допомогою препаратів, що їх назначають лікарі. Правда, купляти їх доводиться за власний кошт. Але бувають, на жаль, і гірші варіанти.

Як вберегтися від підступної хвороби? Лише активно застосовуючи засоби гігієни, антисептики. Небезпеку зараження можуть таїти в собі ручки дверей магазинів, інших торговельних точок, стійки автобусів і маршрутних таксі. А ще грошові купюри, які проходять через руки тисяч людей. Ось де справжній розсадник мікробів!

Після таких контактів треба обов’язково провести дезинфекцію рук. А ще частіше міняти маски на обличчі, які також можуть від довгого носіння бути небезпечними.

Микола СТЕПАНО́ВИЧ, журналіст6 переглядів0 коментарів