• Olena Reynat

Експонати бойової слави

Наш шкільний музей було відкрито в 1990 році. Ця подія стала дуже знаковою в справі патріотичного виховання підростаючого покоління. Бо діти отримали чудову можливість доторкнутися до історичного минулого рідного села.

Переважну більшість матеріалів зібрано під час походів місцями бойової слави ветеранів-земляків. Тут їхні спогади, фотокартки, нагороди, газетні вирізки з розповідями про бойовий шлях.


Ось наш справжній герой – Шматко Микола Антонович. Кавалер ордена Леніна, трьох орденів Червоної Зірки, медалі «За відвагу». У складі танкового батальйону воював на Карельському півострові, першим зробив прорив знаменитої лінії Маннергейма. А потім бої під Харковом, на Курській дузі. І про ці події розповідають нагороди.

Микола Антонович був командиром танка, взводу, роти, звання – майор. Успішно трудився і в народному господарстві.

На території нашого краю під час звільнення села Промінь від фашистських загарбників загинув Герой Радянського Союзу О.Артюх. Про його подвиги також розповідають експонати музею. Як і бойовий шлях снайпера А.Тертер’яна. Він часто приїздив у гості, став почесним жителем с.Промінь.


Ці солдати Другої світової війни свого часу працювали на Харківському авіаційному заводі. Ось чому між учнями школи і трудовим колективом підприємства склалися дружні стосунки. Неодноразово їздили на такі пам’ятні екскурсії до авіаційних будівельників, а заводчани у свою чергу приїздили до Проміня. Особливо на День Перемоги 9 травня. Відбувалися дуже хвилюючі зустрічі, спілкування, які також відображено у музейних експонатах.Леонід БІЛОУС,

директор Промінської НСШ

9 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі