Живий музей - благодійник

Кожного дня ми пізнаємо світ, насолоджуємося красою і яскравими фарбами, які він нам дарує, отримуємо нові знання і розвиваємося. Це все було б неможливим без великого дару — зору. Саме за допомогою нього для нас відкриваються всі шляхи життя, і ми бачимо, куди треба прямувати. Але є діти, які обділені цим даром і, якщо їм вчасно не допомогти, ніколи не зможуть побачити не тільки всю навколишню красу, але і маму…

21 грудня у Дніпровському Музеї українського живопису відбулася благодійна виставка-продаж «Побачити маму». На ній були представлені роботи художників з усієї України. Всі кошти від проданих картин підуть на допомогу новонародженим діткам з проблемами зору, аби вони змогли побачити маму.


«Побачити маму» — проєкт, який допоможе купити обладнання для «Дніпропетровської обласної офтальмологічної лікарні». Завдяки цьому обладнанню 20 тис. дітей, яким потрібна корекція зору та профілактика ретинопатії в першу добу після народження, зможуть бачити все життя. Якщо дитині не зробити цю операцію так швидко, шанс на зір стає мізерним.

- Саме допомогти цим малюкам побачити прекрасний світ і є метою благодійної виставки.

Є можливість купити творчі роботи на сайті, — говорить Ніка Рудакова, організаторка виставки.

Сам фестиваль ZIRKA проводиться в усіх країнах Європи. Його метою є культурна інтеграція України, тобто показати Європу українцям, а Україну - європейцям.

На виставку приїхали власники робіт, аби самим представити свою творчість. Семенова Наталія — очільниця живого музею Микити Коржа (с.Сурсько-Михайлівка), привезла картини з вовни. Спочатку займалася для душі. Потім почала проводити майстер-класи і виставляти свої картини у Facebook. Говорить, що її картини мають властивість лікувати. Про проєкт «Побачити маму» почула зовсім недавно, і з великим задоволенням бере в ньому участь.


- Після збирання трав на чаї у степах, я прийшла додому і відчула, що овеча вовна може передати всю яскраву красу квітів. Картини я можу викладати цілий рік. Ця техніка відрізняється від фарб тим, що вона накладається шарами, а тоді виходить, що кожен шар просвічується і картина стає живою, у 3D форматі. Натхнення беру в степах, коли дивлюся на квіти і любуюся їх красою, — додає Наталія.

Живий музей бере участь у благодійній виставці-продажі картин «Зірка», яка ще триває он-лайн декілька тижнів. Придбавши картину, ви допоможете дітям пройти реабілітацію і побачити свою маму, а собі подарувати радість від гарної творчості.

Вірсавія Гончар

40 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі