• Olena Reynat

Жити в борг не дозволять

Тепер світло, газ, воду можуть відключати

Вода в крані впродовж доби, можливість приготувати їжу на газу, світло, електрика, теплі батареї взимку. Подібний сервіс так міцно увійшов у побут солонянців, що без нього й життя важко уявити. А між тим за комунальні послуги треба вчасно платити. І про це у черговий раз нагадав нашим споживачам уряд.


Згідно інформації Державної служби статистики, борги населення за комунальні послуги на кінець червня 2021 року становили 70,6 мільярда гривень. Думається, що за останні місяці ця цифра тільки збільшилася. Причини заборгованості очевидні й зрозумілі: низька платіжна спроможність населення через мізерні пенсії і зарплати, відсутність грошей у бюджеті більшості сімей. А тут ще й коронавірусний карантин підсобив у негативному плані. Багатьом підприємцям довелося призупинити свою діяльність, без роботи залишилося немало людей працездатного віку.


І все ж влада розраховує погасити існуючі борги за рахунок людей. В Україні офіційно зняли обмеження на відключення населення за заборгованість з оплати вартості комунальних послуг, яка передбачалася законодавством щодо умов адаптивного карантину з метою непоширення коронавірусної інфекції. Відповідні поправки були прийняті в законі «Про внесення змін до деяких законода