• Olena Reynat

Життєвий принцип ювілярки

Життя прожити – не поле перейти. Тим більше, якщо ця дорога довжиною у 85 років. Саме цю дату святкує 13 лютого чудова, працелюбна жінка – мама, бабуся, прабабуся Кацевич Марія Михайлівна з села Олександропіль. Роки, ніби альбом із старими фотокартинками. Погортаєш і згадаєш дитинство, юність, дорогих серцю людей…

Народилася Марія Михайлівна в далекому 1937 році на Волині в маленькому селі Щитинь. Часто згадує нелегке дитинство у багатодітній, але дружній сім’ї, де кожний знав свої обов’язки. А діти привчалися до праці змалечку. Вже у 14 років Марія почала заробляти на хліб, щоб допомогти сім’ї. В рідному селі зустріла свою долю - вийшла заміж за Кацевича Йосипа Федосійовича.


В 1960 році молоде подружжя переїхало на Дніпропетровщину в село Олександропіль. Саме тут розпочалася нова сторінка життя Марії Михайлівни – дорослого, свідомого, відданого сім’ї, дітям і роботі в колгоспі. Такі були часи. Тут народилися їх четверо дітей, яких батьки виростили, гідно виховали і вивчили.

Довгий час Марія Михайлівна трудилася дояркою в місцевому колгоспі імені Богдана Хмельницького. Працювала добросовісно, отримувала державні відзнаки, подяки від керівництва колгоспу. А згодом сама очолила одну з тваринницьких ферм на довгих 20 років. В її підпорядкуванні були багато людей, які її поважали і цінували за розуміння, підтримку і допомогу.

Життєвий принцип цієї невтомної жінки-трудівниці – любити те, що робиш. І зараз біля її двору – весною, влітку, восени – море квітів, які вона плекає своїми натрудженими, турботливими руками. А потім готує всякі смаколики і завжди радо зустрічає дітей, онуків і правнуків у батьківській хаті.

А ще Марія Михайлівна впевнено крокує в ногу із сьогоденням: освоїла сучасну домашню техніку, яка значно полегшує побут літній жінці, користується Інтернетом для зв’язку з рідними, багато читає і цікавиться подіями в країні та світі.

Так тримати, шановна Маріє Михайлівно – дорога мамо, берегиня великої родини! З ювілеєм Вас і побажання Божої ласки на довгі роки.

З любов’ю і повагою - родина Кацевичів, с.Олександропіль

15 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі