ЗАМАЛЬОВКИ ДО ПОРТРЕТУ

7 березня виповнилося б 95 років з дня народження Кавалера ордена «За мужність» І ступеня, шестидесятника-дисидента, члена правозахисної організації «Українська група зі сприяння виконання Гельсинських угод», політв’язня Петра Павловича Розумного.

Це людина великого інтелекту, прикрасний учитель, якому не було місця в школі, бо він учням розповідав про Україну і її сподвижників.


З 1961 року був під наглядом КДБ. У Солонянському районі тримали спеціально двох «стукачів», які слідкували за ним, а коли він приєднався до УГГ (Української Гельсинської Групи), то з с.Пшеничне, де він народився і проживав, переселили сім’ю в с.Пропашне, а в їхню хату заселили агентів КДБ.

У 1979 році Петра Павловича арештували за, нібито, зберігання холодної зброї – ножа, і дали три роки ув’язнення.

Після повернення він вів активну роботу зі здобуття Україною Незалежності. Був членом Товариства української мови, УГС (Української Гельсинської Групи), членом Народного Руху і делегатом його установчого з’їзду.

У 1990 році Петро Розумний став засновником першої політичної партії – Української Республіканської, секретарем із міжнародних зв’язків. Весь час, до останніх днів, був активним у політичному та громадському житті країни.

21 березня 2013 року відійшов до Бога. Покоїться в Івано–Франківську, поруч із побратимом по боротьбі Опанасом Заливахою.

Вічна пам’ять!

Згадайте і помолітесь, хто його знав.

Анатолій СОКОРИНСЬКИЙ,

громадський активіст, с-ще Солоне

11 переглядів0 коментарів