• Olena Reynat

Золотий фарватер «Дніпра»

Стадіон села Башмачки повниться людським різноголоссям. Під’їздять не лише місцеві автомашини, а й з різних куточків колишнього району. Всім хочеться переглянути завершальний матч футбольного чемпіонату.


Цей поєдинок було перенесено невипадково. Одразу два гравці основного складу місцевого «Дніпра», а це Євгеній Зайцев та Павло Торопов, проводили свої весільні обряди, створюючи нові сім’ї. І їх дружно привітали з такою подією друзі-футболісти.

Розклад цього яскравого дійства був усім зрозумілий. «Дніпро» вперше у своїй історії став чемпіоном. Ми скористалися інформацією солонянця Слісаренка Олександра Васильовича, який вдома створив цілий музей історії футболу нашого регіону. Його експонати засвідчили: у далекому 1977 році команда «Дніпро», яка захищала честь місцевого колгоспу імені Петровського, зайняла в чемпіонаті району високе 2-е місце. Через три роки сільські спортсмени посіли 3-є місце.

Але були й інші успішні виступи. По одному разу команда володіла призом Героя Радянського Союзу В.П.Юбкіна та Кубком районної газети «ВПЕРЕД». Торік перемогла у розіграші Кубка району. Високу майстерність хлопці демонструють у змаганнях з міні-футболу.

Хто ж стояв біля витоків цієї команди? Питання вдалося з’ясувати за допомогою місцевих уболівальників, які озвучили такі імена: Овчаренко Василь, Вискарка Олександр, Петрик Микола, Садовий Віктор, Когут Анатолій, Віктор і Сергій Купрієнки, Садовий Петро, Проценко Сергій, Вискарка Анатолій, Шмалько Юрій. Окремі з них вже закінчили свій шлях, але пам’ять, як бачимо, продовжує жити серед людей.

Якщо для «Дніпра» все було зрозумілим, бо «золоті» медалі змагань завойовано достроково, то «Меркурій» (с.Миропіль) у разі перемоги з будь-яким рахунком міг опинитися на другій сходинці турнірної таблиці. Нічия або ж поразка – лише 3-є місце.

- Непросте завдання стоїть перед нами, - поділився проблемами капітан гостей Роман Кобяков. – Чи не половина команди травмовано. Але будемо боротися.

Серед гостей зустрічаємо делегацію з Новопокровки. Мабуть, що приїхали пересвідчитися, чи вирішальний матч бува не буде «злито» за домовленістю їхнім конкурентам.

- Це не про нашу команду, - рішуче відхиляє будь-які сумніви капітан «Дніпра» Віталій Гнатюк. – Ми налаштовані тільки на перемогу.

І ось гра розпочалася. Потихеньку вимальовується перевага господарів. А незабаром вона реалізувалася і в рахунку. Його відкрив Торгольський Андрій. Згодом ще двічі відзначився кращий бомбардир команди Пімонов Антон. У гостей гол престижу забив Карамедов Андрій. Фінальний свисток фіксує рахунок 3:1.

Слід сказати, що впевнено провела гру бригада арбітрів на чолі з Костянтином Овчаровим. А допомагали йому Покотило Василь і Мазурак Микола.

Розпочинається хвилююча процедура нагородження. Її проводить голова футбольної федерації Солонянщини Якименко Юрій разом із Сьомко Миколою, громадською територіальною організацією ВФСТ «Колос». «Дніпро» отримує чемпіонський кубок, м’яч у подарунок, гравці – медалі відповідного ґатунку, грамоти. Ось вони, чемпіони Солонянщини 2021 року: Платонов Віктор, Довгий Сергій, Зайцев Євгеній, Верховецький Ігор, Савенко Євгеній, Купрієнко Максим, Пономаренко Ростислав, Третяк Олександр, П’ятниця Антон, Зінченко Дмитро, Пімонов Антон, Абіді Омар, Зінченко Дмитро, Петров Микола, Гнатюк Віталій, Торгольський Андрій, Тімченко Дмитро, Савенко Андрій, Гнатюк Валерій, Торопов Павло, Купрієнко Владислав, Табакар Вадим, Ревенко Олександр, Макасін Павло, Колісниченко Дмитро, Іванов Сергій, Рудь Олександр, Капінос Роман.

Кращим гравцем команди за підсумками турніру визнано Пімонова Антона. Він отримав спеціальний приз.

Які ж головні якості нового чемпіона? На це відповідає ветеран колективу, вчитель фізкультури Башмачанської СШ Валерій Валентинович Гнатюк:

- Стійкість, непоступливість, спортивний характер, - вважає він.

І навів приклад. Вже перший матч цьогорічного чемпіонату приніс прикру поразку від аполлонівського «Олімпіка». Але вона не згнітила гравців, примусила їх діяти більш відповідально у наступних поєдинках. Так прийшла перемога.

- Ми сильні командним духом. Всі націлені на результат, на перемогу, - говорить і капітан команди Віталій Гнатюк.

Микола ТКАЧУК,

голова ГТО ВФСТ «Колос»

8 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі