Зручний сервіс «єМалятко»

З кожним роком батьківство стає все більш цифровим. Українські родини заводять для своїх дітлахів, а торік народилося близько 400 тисяч немовлят, акаунти в Instagram, ведуть телеграм-блоги та збирають сотні привітань в коментарях у Faсebook.

Але щоб отримати необхідні державні послуги, батькам потрібно відвідати 11 різних установ, зібрати 37 документів та витратити на це щонайменше 10 днів.

Уявімо перші дні сім’ї після народження дитини. Світ перевертається з ніг на голову через хвилювання, інколи й паніку, нерозуміння. Куди бігти та чим займатися в першу чергу? Потрібно повністю переосмислювати час і змінювати свій графік.

Саме для полегшення перших днів батьківства запускається новий державний сервіс «єМалятко», який дозволяє у пологовому будинку оформити 10 послуг за однією заявкою. Батьки зможуть уникнути безглуздої рутини збору документів та очікування у чергах до державних органів.

Що ж таке «єМалятко»? Це комплекс, який об’єднує послуги, пов’язані з народженням дитини. Серед них реєстрація народження дитини, місця її проживання, визначення походження дитини, оформлення допомоги при народженні та допомоги на дітей у багатодітних сім’ях, внесення відомостей про дитину до електронного Реєстру пацієнтів і Єдиного державного демографічного реєстру, оформлення індивідуального номера платника податків, визначення належності дитини до українського громадянства, оформлення посвідчень батьків та дитини багатодітної сім’ї.

Дані послуги є першими у житті будь-якого українця, тому важливо з самого початку забезпечити підтримку нового громадянина зручним, непомітним та людяним сервісом цифрової держави.

Після народження дитини у батьків вистачає різних турбот, тож біганина державними установами та бюрократичні процедури тут зайві. Після запуску порталу «Дія» вони зможуть самостійно оформлювати заявку он-лайн. Необхідними документами тут є лише паспорт та реєстраційні номери облікових карток платників податків батьків (за наявності) і медична довідка від пологового будинку. Для отримання допомоги при народженні варто мати також і реквізити банківського рахунку, на який здійснюватимуться виплати.