• Olena Reynat

З добром і теплом в серці

Дитячому благодійному фонду

«Возлюби ближнього свого» - 10 років

Наш фонд був створений у переддень великого православного свята - Покрови Богородиці у 2011 році за благословенням Протоієрея Іоанна Богатчука, благочинного Солонянського району, настоятеля Свято-Стрітенського храму. Ми вважаємо Богородицю покровителькою фонду.

Фонд займається наданням допомоги в лікуванні дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей, дітей-сиріт Солонянщини. Нині це Солонянська, Новопокровська та Святовасилівська територіальні громади. Це оплата ліків в аптеках, операцій, обстежень.Як швидко лине час! Наче нещодавно реєстрували фонд в управлінні юстиції, а вже ми на порозі його десятирічного ювілею. За цей період виросли наші перші підопічні. Серед них Едуард Дешко з села Олександропіль, Андрій Каражия з Солоного, Владислав Козін з села Башмачка, Мері Нігоян з Солоного, Богдан Ларькін з села Безбородькове та багато інших дітей.

Загалом за десять років допомогу від фонду отримали 320 дітей. Серед них п’ять онкохворих, тридцяти п’ятьом оплачені різні операції, з них п’ять – кардіологічні. Тільки на кардіооперації було направлено 45 тисяч гривень. В останні два роки ми купуємо путівки дітям для оздоровлення у ДОТ «Орльонок» на березі Азовського моря.

В цілому на оплату лікування дітей використано майже 650 тис.грн.

А за весь час на рахунок фонду надійшло 800 тис. грн.

Джерелами грошових надходжень є благодійні внески агропідприємств, підприємців, фізичних осіб, членські внески членів фонду та кошти від благодійних ярмарків.

З першого дня діяльності дитячого фонду його благодійниками стали і є понині агропідприємства району, а саме: ПП «МАГ» (директор Андрусішин А.М.), СТОВ «Вікторія» (Булкін С.І.), ТОВ «Агрополімер»(Кравченко В.Я.), СТОВ «Агромайстер» (Похвальний В.В.), СФГ «Сонячне» (Кобяков Ю.О.), СТОВ «Колос» (Бєлих О.Б.), ПАФ «Січ» (Яремко С.І.), ФГ «Пальміра» (Шадурський В.В.), СФГ «Індафі» (Гура І.Ф.), ФГ «Росток» (Польський О.В.), а також ПП «Петренко» (Петренко А.М.). Надавав підтримку фонду депутат обласної ради VII скликання Кужман О.М.

В останні роки у нас з’явилися нові партнери – ШПМК (Радчук А.О.), ТОВ «Лугівське» (Карпенко В.М.), ТОВ «АкваТехПром» (Гриб Ю.О.), Солонянський професійний агроліцей (Буряк С.І.), приватні підприємці Юнусов Р.Х., Головченко Т.В., Педан Р.О.

Ми щиро дякуємо вам, дорогі люди, за ваші добрі серця, за чуйність, за щиру благодійність та небайдужість до потреб нужденних у допомозі.

Не існує для батьків більшого щастя, ніж здорова їхня дитина. І наш фонд вносить свою невелику часточку, щоб таке щастя панувало у домівках.

Нам не просто залучати грошові кошти. Ми неодноразово зверталися до фінансово сталих юридичних осіб, народних депутатів, але відгукнулися тільки ті, кого ми вже назвали.

Щоб отримати додаткові надходження, проводили благодійні ярмарки, акції для колективів бюджетних установ «Стань благодійником». До цих справ долучалися небайдужі люди, які допомагали нам. Це колектив агроліцею (директор Буряк С.І.), фермер Бреславський І.М., подружжя Папян – Рафаел і Каріна, приватні підприємці Яценко І.В. і Амірханян І.С., жителі Солонянської ТГ – Буштрук Н.Г., Шевчук І.В., Чикун С.В., Михайловська І.О., Устіч В.М.

Активну участь щороку в благодійній акції брали колективи Солонянської селищної ради, агроліцею, Письмечівського, Петриківського, Новопокровського шкільних навчальних закладів.

Підтримували фонд і колективи колишніх сільських та селищних рад – Сурсько-Михайлівської, Привільнянської, Письмечівської, Башмачанської, Іверської, Святовасилівської та Новопокровської.

Починаючи з 2016 року, члени фонду за власні кошти та із залученням спонсорів формують подарунки із солодощів та фруктів до дня Святого Миколая та до Різдва Христового. Їх отримали майже 300 дітей з малозабезпечених сімей, діти учасників бойових дій АТО, діти-інваліди. Традиційним стало для нас вітати дітей, які перебувають в ці дні у дитячому відділені Солонянської лікарні.

Декілька років поспіль ми займалися збиранням дитячого одягу і передавали його нужденним сім’ям. Але в цьому році таку діяльність припинили, оскільки не маємо приміщення. Як доводить практика, така допомога потрібна сім’ям, тим більше у нинішній скрутний для всіх час. Маємо в планах знайти приміщення для фонду.

Окрім турботи про фізичне здоров’я діточок, подбали і про духовний їх розвиток. В цьому році фонд став партнером КЗК «Солонянська публічна бібліотека» і разом ми проводимо заходи для дітей, щоб сприяти їхньому творчому розвитку. Члени фонду виступають в якості спонсорів щодо заохочення учасників конкурсів, кращих читачів бібліотеки тощо.

До дня захисту дітей 70 учасників свята отримали за свої виступи гостинці, а учасники літературного конкурсу - грошові премії.

Усю цю велику роботу виконують на волонтерських засадах віддані благородній справі люди. Вони справжні патріоти нашого краю, бо роблять конкретну справу заради благополуччя ближніх. Це члени фонду - Анатолій Андрусішин, Іван Богатчук, Валентина Домбровська, Ірина Радчук, Володимир та Тетяна Похвальні, Валентина Устіч, Алла Супруненко, Олена Булкіна, Геннадій Сидоренко.

Я щиро дякую їм за розуміння і підтримку в роботі, за єдність думок, за прагнення творити добро заради здоров’я маленьких жителів нашого краю.

Фонд і надалі буде працювати для дітей Солонянської, Святовасилівської та Новопокровської територіальеих громад. Бажаю всім дітям здоров’я і щастя.


З повагою - Наталія МОСКОВКА,

голова правління фонду

17 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі