• Olena Reynat

З думкою про дітей

У Петриківці почав роботу малий груповий будинок для сиріт. Для малюків у Покрові готують до відкриття зведений «з нуля» дитсадок. Про це під час публічного звіту розповіла заступниця голови облдержадміністрації Ольга Горб.

«Створюємо сучасний освітній простір для дітей. Новий дитсадок звели у Покрові. Наразі готуємо його до відкриття. Ще один садочок будуємо «з нуля» у Старих Кодаках. У Чкаловому та Павлопіллі – реконструюємо дошкільні заклади», – зазначила Ольга Горб.


Для дітей-сиріт зводять сучасні оселі, додала Ольга Горб. Малі групові будинки схожі на заміські котеджи. Один із таких запрацював у Петриківці. Перші мешканці – хлопчики та дівчатка від 6 до 15 років. Для них – затишні спальні, яскрава кухня-вітальня. На подвір’ї – молодий сад та дитячий майданчик.

«В області зводимо за типовим проєктом цілу мережу таких закладів. Вони вже є в Петриківці та Солоному. На черзі – відкриття у Покрові, Раївці, Богданівці, Кам’янському», – сказала Ольга Горб.

Маленьких мешканців Дніпропетровщини привітали з Днем захисту дітей – сиріт, дітей, які опинилися у скруті або позбавлені батьківського піклування. Понад 1 тисячу хлопчиків та дівчаток отримали ранці, еко-ланч-бокси, постільну білизну, ковдри. Кошти на подарунки виділили з обласного бюджету.

«Завершився перший тур обласного фестивалю талантів «Z-ефір». Він проходив онлайн. Долучилися майже 10 тисяч дітей. Загалом отримали від солістів та колективів понад 1,1 тисячі заявок», – розповіла Ольга Горб. І додала: півфіналістів упродовж червня визначатиме професійне журі. Наступний етап – восени. Гала-концерт та нагородження переможців «Z-ефіру» пройде у грудні.

«Стартував гарячий сезон в абітурієнтів. У розпалі – складання ЗНО. Позаду – тестування з хімії, іноземної мови, математики, української мови та літератури, історії України. А ще випускники складали фізику, іспит з біології, географії», – зазначила Ольга Горб.

До 30-ї річниці незалежності України стартував національний марафон, повідомила заступниця голови Дніпропетровської ОДА. На офіційних сайтах та на сторінках в соцмережах публікуватимуть знакові факти, фото, відео та документи.

«Долучитися можуть і всі бажаючі мешканці області. Поділитися розповідями про події, які назавжди залишили слід у їхньому житті та стали історичними для України. Викласти їх у Facebook та відзначити хештегами: #Наша_незалежність та #Марафон-30», – сказала Ольга Горб.

У Дніпро ОДА після «карантинної» перерви відновили творчі вечори. Вже відбулася презентація нового роману відомого письменника Яна Валетова «Не час помирати». До облдержадміністрації також завітали українські письменники: Мартін Брест, Юрій Руденко, Ігор Михайлишин, Володимир Нікітенко.

2 перегляди0 коментарів