З ЧОГО ПОЧИНАЄМО НАВЧАЛЬНИЙ РІК?

Прийшла осінь. У школах Солонянщини знову чути веселий дитячий сміх та гомін. Добігає свого завершення процес децентралізації в країні, в ході якого зникне територіально-адміністративне утворення «Солонянський район». Тому на початку нового навчального року хотілося дізнатися саме про те, як функціонують заклади освіти, які поки не ввійшли до об’єднаних громад. На цю тему ведемо розмову з начальником відділу освіти Солонянської райдержадміністрації Миколою Дармостуком.


- Миколо Анатолійовичу, настало 1 Вересня, таке очікуване особливо цього року. Розкажіть, будь ласка, нашим читачам, як заклади освіти району, підпорядковані відділу освіти, готові до початку навчання дітей.

- На сьогодні відділу освіти райдержадміністрації підпорядковано 16 закладів загальної середньої освіти (з них: 3 навчально-виховних комплекси, 1 навчально-виховний комплекс «школа-сад») та 11 дошкільних навчальних закладів.

Станом на 1 вересня 2020 року навчально-виховним процесом у 16 закладах освіти району охоплено 1378 учнів. Дошкільним вихованням та навчанням у 11 дошкільних навчальних закладах планується охопити понад 363 вихованців.

Торкнемося дошкільного виховання.

Великий об’єм роботи щодо поновлення матеріально-технічної бази зроблено у Микільському-на-Дніпрі ДНЗ, а саме спальна кімната та ігрова кімната облаштовані відповідно до сучасності. Також оновлена спортивна кімната для спортивних занять.

У Сурсько-

Михайлівському ДНЗ установлені нова огорожа навколо прилеглої території, нові тіньові павільйони та ігровий майданчик.

Придбано для 11 закладів бактерицидні лампи, антисептики, дезінфікуючі засоби, а також засоби індивідуального захисту (маски, гумові рукавички), паперові рушники та рідке мило. Зроблено і багато іншого в усіх навчальних закладах, детально про що говорили на колегії райдержадміністрації.

Разом з тим, є ряд невирішених проблем. Прилеглі території Військового, Калинівського, Микільського-на-Дніпрі ДНЗ потребують заміни огорожі. У Військовому, Башмачанському, Калинівському, Криничанському, Березнуватівському, Письмечівському, Микільському-на-Дніпрі ДНЗ є потреба у встановленні нових ігрових майданчиків та тіньових павільйонів.

Щодо ситуації у школах.

Для навчання учнів 1-х класів у 2020/2021 навчальному році на закупівлю дидактичних матеріалів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту для початкових класів Нової української школи субвенція з державного бюджету (90%) становить 892,8 тис.грн, на засадах співфінансування з місцевого бюджету (10%) - 99,3 тис.грн.

Відділом освіти проведено закупівлю сучасних меблів для першокласників, які навчатимуться у 2020/2021 навчальному році. Шляхом спрощеної закупівлі придбано сучасні меблі, а саме 147 комплектів столів учнівських одномісних та стільців на суму 159,495 тис. грн.

На комп’ютерне обладнання для нової української школи у Солонянському районі цьогоріч витратили 588,798 тис.грн. Зокрема, закупили комплекси «Робоче місце вчителя», а саме: 15 багатофункціональних пристроїв, ноутбуки, проєктори та проєкційні екрани.

Відділом освіти проведено тендерні закупівлі дидактичних засобів навчання для початкової школи на суму 211,4 тис.грн.

Два роки поспіль фундація LEGO постачає безкоштовно навчальне обладнання в наші школи. У 2019/2020 навчальному році було отримано 5 комплектів для 1-х класів, де навчаються більше 8 учнів, в 2020/2021 навчальному році 8 комплектів.

- Знаємо, що віднедавна в районі успішно діє інклюзивне навчання. Що змінилося на цьому напрямку роботи?

- У закладах загальної середньої освіти Солонянського району 30 дітей охоплені навчанням у закладах загальної середньої освіти інклюзивним навчанням, для 3 дітей організовано індивідуальне навчання.

Для забезпечення безперешкодного доступу до будівель та приміщень закладів освіти для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату, зокрема тих, що пересуваються на візках, та дітей з вадами зору установлені пандуси у 3 закладах освіти: Олександропільському, Криничанському, Іверському, на що виділено з місцевого бюджету 25 тис.грн.

- Новий навчальний рік приходить з новими викликами, маю на увазі пандемію коронавірусної інфекції. Уряд продовжив карантин на усій території держави до 31 жовтня. Як організовані протиепідемічні заходи у закладах освіти в період карантину?

- Відділом освіти райдержадміністрації було закуплено засоби індивідуального захисту, а саме: безконтактні інфрачервоні термометри, бактерицидні лампи, дезактин, антисептики для обробки рук, захисні маски, паперові рушники, рідке мило, одноразові рукавички на суму 130,7 тис.грн.

Для дошкільних підрозділів навчально-виховних комплексів Олександропільського, Маяцького, Миропільського та Оріхівської «школи-сад» придбано безконтактні термометри та бактерицидні лампи на суму 11,2 тис.грн.

- Не менш цікавим та актуальним, як для учнів, так і для їх батьків, залишається питання підвозу школярів до закладів освіти.

- На виконання Державної програми «Шкільний автобус» з 34 населених пунктів до 11 шкіл району здійснюється підвіз 395 учнів, 13 дітей дошкільного віку та 45 педагогічних працівників, які проживають за межею пішохідної доступності (3 і більше км). Підвіз у 2020/2021 навчальному році буде організовано 11 шкільними автобусами.

- Настала осінь, а це значить, що незабаром у наші двері постукає холод. Як навчальні заклади підготовані до роботи в опалювальному сезоні?

- У закладах освіти району функціонує загалом 7 котелень та 14 топкових, з них на твердому паливі - 3, на газу – 13, паливні брикети - 1.

Укладено угоду на суму 636 тис.грн для забезпечення закладів освіти 82 т вугілля та 100 т паливних брикетів.

На сьогодні навчальні заклади, які використовують тверді види палива, забезпечені ними на 100%. Заборгованість за енергоносії у відділі освіти відсутня.

- А як щодо матеріально-технічної бази? Чи оновлювалася вона цього року?

- Для облаштування санітарно-гігієнічних кімнат придбано бойлери, електросушарки у Криничанський ЗЗСО та Олександропільський НВК на суму 17,3 тис.грн; обладнання для туалетних кімнат, туалетні перегородки для Криничанського ЗЗСО, Башмачанської СЗШ, Олександропільського НВК на суму 77,8 тис.грн. Придбано за рахунок коштів місцевого бюджету холодильне обладнання для їдалень Криничанського, Березнуватівського, Письмечівського ЗЗСО, Привільнянської, Військової, Сурсько-Михайлівської середніх шкіл та Олександропільського, Миропільського НВК на суму 85 тис.грн; електроплита для Калинівської НСШ - з місцевого бюджету - на суму 14,8 тис.грн; для організації та проведення поточних та косметичних ремонтів в закладах освіти було придбано цемент на суму 7 тис.грн та фарбу на суму 61 тис.грн; лінолеум та конструкційні матеріали для Сурсько-Михайлівської СЗШ на суму 79 тис.грн та багато іншого.

- Миколо Анатолійовичу, що б Ви побажали нашим читачам цієї чудової осінньої пори?

- Здоров’я усім! Бережіться самі і бережіть один одного. Мудрості нам та єдності у подоланні усіх викликів сьогодення.


Розмову вів Ігор ІВАНОВ
0 переглядів0 коментарів