• Olena Reynat

КАЛЕЙДОСКОП НОВИН

Земля чекає хліборобів

Зараз в країні на часі – весняно-польові роботи, посівна кампанія. Ось і солонянські аграрії дружно спрямовують свої думки у степ. Та в зв’язку з війною її організація може бути зірваною. З цього приводу ГС «Аграрний союз України» уже б’є тривогу і звертається до очільників вищих державних органів. Бо знають: якщо не посіяти сьогодні – через півроку нічого буде збирати і їсти.


Мова йде про допомогу сільгоспвиробникам, фермерам. Потрібно прирівняти сільськогосподарську логістику до військової, а вантажі, сільгосптехніка, продовольство, добрива, пальне повинні пересуватися дорогами без перешкод.

Також посівна компанія потребує ресурсів. Фермери вважають, що на ціни на насіння, добрива, пальне і все, що потрібно для посівної, має бути запроваджене державне регулювання.

Окремої уваги потребує фінансово-кредитне забезпечення польових робіт. Тим часом у Міністерстві аграрної політики повідомили, що вони бронюватимуть критично необхідну кількість військовозобов’язаних аграріїв, сільгоспвиробників, щоб було кому йти в поле, сіяти, підживлювати, забезпечувати продовольчу безпеку держави.

Є продукти і паливо

Голова Дніпропетровської ОДА, керівник Ради оборони області Валентин Резніченко розповів, що на Дніпропетровщині вдосталь продуктів харчування, ліків, палива. Логістичні мережі перебудовують, враховуючи реалії військового часу. «Під час війни порушується ланцюг постачання. Постійне забезпечення населення потребує втручання військової адміністрації. Це та робота, якої не видно. Але якою ми замаємося», - сказав він.


За словами очільнику області, торгові мережі мали «стати на нові рейки». Зараз логістичні процедури налагоджуються та вдосконалюються. «Люди купували більше продуктів, намагаючись зробити запас. Логістичні ланцюжки не встигали забезпечувати магазини, супермаркети, аптеки. Нині градус знизився. В нас проходить перший шок», - наголосив Валентин Резніченко.

Дійсно, на Солонянщину регулярно завозять хліб з Дніпра та Запоріжжя. Не порожні й полиці магазинів. А ось пальне на заправочних станціях відпускається тільки по талонах, за гроші його купити неможливо. Де можна реально придбати талони для заправки авто – ніхто не розповідає.

АТБ змінює думку

У лютому 2022 року компанія «АТБ-маркет» розірвала контракти з виробниками Roshen та ТМ “Наша Ряба». Це сталося через зростання собівартості продукції. Та нещодавно прийнято рішення повернути у продаж до супермаркетів торгової мережі «АТБ» ці товари. Його мета - максимально забезпечити населення харчовими продуктами і товарами першої необхідності під час військового вторгнення Росії в Україну.


Мережею АТБ користується багато солонянців. Тож подібне рішення їх безумовно порадує.

Свідомий бізнес

Корпорація «АГРО-ОВЕН», до якої входить і Солонянське птахопідприємство «Молодіжний», на сьогоднішній день спрямувало 20 тонн курячої продукції, понад 5 тонн картоплі та 17 тонн цибулі на благодійну допомогу ЗСУ, військовим частинам, підрозділам територіальної оборони нашого регіону, волонтерам. В режимі 24/7 корпорація працює на підтримку харчової безпеки нашого регіону, говорить президент птахівничого підприємства Віктор Заворотній.


Окупували АЕС

Вже більше тижня Запорізька АЕС знаходиться під окупацією Росії. Загарбники вже встигли «приєднати» її до Росатому і заявили, що вона тепер є їх власністю. Оце такі «брати» прийшли на нашу землю. Вони зараз підривають в Енергодарі боєприпаси на майданчику поблизу енергоблоку №1. Про таку утилізацію на найбільшому ядерному реакторі Європи з тривогою говорять представники НАЕК «Енергоатом».


Одна з причин появи Росатому – відмова проукраїнського керівництва та персоналу ЗАЕС співпрацювати із загарбниками. Так, представник окупантів, який представився керівником «військово-цивільної адміністрації», заявив, що це територія РФ і буде такою назавжди. Хлопче, ой не кажи гоп!

Перетин кордону з дітьми

По мряці та холоду батьки вимушені вирушати разом із своїми дітьми подалі від війни. Кожний дорослий мріє врятувати життя дитини. Ніхто не спроможний був і помислити, що колись громадянам мирної України доведеться полишати рідну землю. Але так сталося. Щоб уникнути зайвих питань і проблем, треба знати відповідь на деякі питання щодо перетину кордону.


У Державній прикордонній службі України дають роз’яснення щодо нюансів перетину кордону неповнолітніми. Наприклад, чи можуть діти евакуюватися без батьків?

Неповнолітні діти самостійно перетнути кордон не можуть. Їх мають супроводжувати дорослі. Якщо дитина перетинає кордон не з батьками, а з іншими родичами – Прикордонна служба проводитиме ідентифікацію цих дорослих будь-яким доступним шляхом, щоб встановити, ким вони є дитині.

Дітей можуть супроводжувати бабусі, рідні тітки та інші родичі. Набагато складніша ситуація, якщо діти виїжджають зі знайомими чи сусідами. У таких ситуаціях це проблематично, тому що це відповідальність. І прикордонники також перевірятимуть усю інформацію про батьків. Зв’язуватися з ними та отримувати підтвердження.

Чи можна евакуюватися закордон без закордонпаспорта? Для перетину кордону з дітьми приймаються зараз будь-які документи – прострочені паспорти, внутрішні паспорти, свідоцтва про народження. Всі вони дають право на перетин кордону, їх вивчають та перевіряють на місці.

В прикордонній службі України зазначили, що позначити якесь загальне правило зараз дуже складно. Доводиться розбиратися в кожній конкретній ситуації, в кожну вникати та встановлювати контакти з батьками. А також в ДПСУ заявляють, що вони працюють 24\7. Велика кількість людей залучена для того, щоб гуманітарну катастрофу цивілізовано вирішувати.

13 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі