Карантин продовжено до 31 липня


Кабінет Міністрів продовжив дію адаптованого карантину на території України до 31 липня. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Він наголосив на тому, що упродовж останнього тижня кількість захворілих на коронавірус в Україні постійно збільшується.

«Ослаблення карантинних заходів багато хто сприйняв як скасування карантину. Однак загрози від вірусу не стали меншими. Сьогодні уряд продовжив дію адаптованого карантину до 31 липня, адже це наразі найефективніший спосіб протистояти поширенню коронавірусу. Рішення ухвалено з доопрацюванням в одноденний термін», - пояснив прем’єр-міністр.

Глава уряду зазначив, що адаптований карантин й надалі передбачає заборону перебування в громадських місцях, спорудах та транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту. А в транспорті забороняється перевезення пасажирів в кількості більше, ніж передбачено місць для сидіння.

Водночас Кабмін оновив механізми, за якими в регіонах зі значним поширенням COVID-19 може відбуватися посилення карантинних обмежень. Вони можуть встановлюватися щодо:

проведення спортивних, культурних, релігійних та інших масових заходів;

діяльності закладів, які надають послуги з розміщення;

роботи метрополітену;

перевезення пасажирів у всіх видах сполучень;

відвідування закладів дошкільної освіти;

роботи культурних закладів, фітнес-центрів та спортзалів;

діяльності закладів харчування.

Денис Шмигаль додав, що регіоном зі значним поширенням COVID-19 вважатиметься той, де є одна з наступних ознак:

завантаженість ліжок становить понад 50%;

середня кількість ПЛР- та ІФА-тестувань становить менш ніж 24 та 100 тисяч населення упродовж останніх 7 днів;

коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 понад 11%;

показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 більш ніж 8 випадків на 100 тис. населення.

Рішення про посилення чи послаблення карантину й надалі ухвалюватимуть регіональні комісії ТЕБ і НС на основі оцінки епідемічної ситуації.

У переддень прийняття рішення щодо продовження карантину, в Україні встановлені два нових антирекорди щодо COVID-19. А саме: 758 осіб захворіли і 31 людина померла.

Як дотримуються карантинних вимог у нашому регіоні? Місто Дніпро живе своїм звичним, буденним життям. Вулиці заповнені пішоходами, 80 процентів людей без масок. Решта носить їх нижче підборіддя, про всяк випадок. І лише одиниці дотримуються усіх необхідних вимог. Хоча це й непросто. Дошкуляє спека, дихати на розігрітому асфальті просто нічим.

У Солоному подібна картина. Проте до приміщень магазинів покупці заходять поодинці, або ж удвох, що відповідає нормам. Обов’язково зодягають пов’язки.

На автостанції при посадці до автобусу на відсутність захисних засобів ніхто уваги не звертає. Водій також сідає за кермо без маски.

Уряд знову нагадує про застосування штрафів до тих, хто у громадських місцях, спорудах знаходитиметься без масок. Наскільки це буде законним? Кабміну, перш ніж лякати людей штрафами, було б корисним ознайомитися з положенням статті 8 закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб». У ньому передбачено фінансування профілактичних та протиепідемічних засобів захисту від інфекційних хвороб за рахунок коштів державного бюджету. Тобто, спочатку роздайте безкоштовно пов’язки людям, а вже потім вимагайте їх носіння.

4 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі