• Olena Reynat

«Ключик добра» залишиться в серцях

20 червня 2021 року на 92-му році не стало талановитої людини Демченко Валентини Мокіївни. Через все своє життя вона несла любов до театрального мистецтва, як світоч добра, який має велике виховне і естетичне значення у розвитку свідомості людини. Тому, мабуть, не випадково дитячий театральний колектив Солонянського центру культури і дозвілля має назву «Ключик добра». У своїй творчості Валентина Мокіївна була вірною своєму девізу: «Твори добро». Підтвердженням невичерпної енергії, душевної молодості, вмінню працювати з дітьми, знайти підхід до кожної дитини індивідуально, запалити в її душі потяг до акторського мистецтва і взагалі до прекрасного є те, що дитячий театр успішно діяв і ніс добро та світло своїм глядачам понад 30 років.


Валентина Мокіївна працювала на посаді керівника зразкового аматорського театру «Ключик добра» з 1990 року. Саме вона була засновником та режисером цього колективу.

Завдяки цьому у 2007 році дитячий театральний колектив отримав високе звання «Зразковий аматорський». І кожні три роки з успіхом підтверджував це почесне звання. В репертуарі театру багато вистав за мотивами народних казок, літературних творів Т. Шевченка, Нечуя-Левицького, Є.Кравченка, М.Кропивницького та багатьох інших драматургів, письменників, поетів. Демченко В.М. вміло розробляла свої версії: театралізувала пісні, писала одноактові п`єси. Загалом на рахунку театру понад 230 виступів на районній та сільських сценах, поставлено понад 100 вистав. Традиційні вистави до Різдва Христового, Дня святого Миколая, Нового року, до Дня захисту дітей, патріотичні композиції до Дня Гідності та Свободи, річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Кожен рік учасники театру брали участь в обласних фестивалях «Веснограй», «Дивограй» та «Зефір», де завжди отримували призові місця. Валентина Мокіївна завжди була у пошуку нових форм і методів роботи з дітьми. Вона – автор багатьох сценаріїв вистав для дітей, вела активну виховну роботу серед учасників дитячого театру у напрямку патріотичного, естетичного та етичного виховання.

Вічна пам`ять, земля пухом нашій шановній колезі.

В.Моїсеєнко, директор КЗК «Солонянський

центр культури і дозвілля» Солонянської селищної

ради Дніпропетровської област


25 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі