• Olena Reynat

КОЛЕЙДОСКОП НОВИН

Дружна громада

І знову радісне повідомлення від депутата Солонянської селищної ради Юрія Сміюхи. На заклик керівника Привільнянського старостинського округу Наталії Недайводи дружно відгукнулася місцева громада. А мова йшла про ремонт автодороги с.Привільне-с.Петровське.


Організовано працювали люди, з настроєм. Бо розуміли значимість справи. Особлива вдячність Овчарову Олександру Івановичу, Чепігі Юрію Івановичу та Чепігі Олександру Юрійовичу, які забезпечили учасників суботника транспортом.

Обрізка сухостою

Санітарну обрізку сухих гілок і дерев проведено навколо Сурсько-Михайлівської гімназії. Старі насадження, як правило, є аварійними, криють у собі небезпеку для здоров’я учнів і педагогічних працівників. А ще можуть пошкодити транспортні засоби, лінії електропередач.


Для виконання цих робіт було залучено спецтехніку. І вона успішно справилася із завданням. Тут є ще один позитив: після обрізки сухостою відкрився більш вільний доступ сонячного світла до навчальних кабінетів.

Затишний

павільйон

Дитячий ігровий майданчик – це місце для розваг та розвитку, простір для фантазії. Тут дошкільнята проводять свій час з радістю, пізнають світ, спілкуються один з одним, отримують певні життєві навички. Ось чому для забезпечення щоденних прогулянок, організації ігрової та рухової діяльності за будь-яких погодних умов в Солонянському садочку «Золотий півник» відремонтовано дитячий павільйон.


Яскравий та затишний куточок для відпочинку і розваг дітей середньої групи «Чомусики», захист від сонця і дощу облаштований за кошти місцевого бюджету в сумі 126,9 тисячі гривень.

Зростає

майстерність

Щоб перевірити рівень своєї підготовки – кожному спортсмену потрібні змагання. Це у значній мірі стосується юних футболістів. Наприклад, після тренувань в ДЮСШ Солонянської селищної ради вони часто беруть участь у різних обласних турнірах. Один з таких відбувся на стадіоні «Олімпійські резерви» у місті Дніпро.

Бувають перемоги, трапляються і поразки. Це закономірний процес. Але ігрова практика дозволяє зростати майстерності.

Сором’язлива… вбиральня


Аварійний туалет поблизу Будинку культури в Солоному назвали більш культурним терміном - громадська вбиральня. Але суть від цього мало змінилася. Замість старої споруди збудували нову. Тільки знову з важливим дефектом. По-перше, у кількох метрах від дороги, по якій рухаються пішоходи і автотранспорт. Про санітарну зону ніхто не подумав. По-друге, приміщення елементарно відкрите сторонньому оку. І люди соромляться до нього заходити. Особливо жінки. Читач розуміє, про що йде мова.

Над таким питанням варто подумати авторам проєкту.

«Золоті» туалети

А ця інформація буде корисною для тих солонянців, хто вважає послуги нашої залізниці надто дорогими. А вони просто не можуть бути дешевими виходячи з результатів тендерів, які там проводяться. Посудіть самі. Держкомпанія «Укрзалізниця» купить у ТОВ «Компанія АМБ» запчастин для вакуумних туалетів на загальну суму 27,51 млн. грн. Гроші підуть на придбання таких комплектуючих: сидіння для туалету Evac – 9456 грн., кнопка зливу – 6700 грн.


За перше півріччя 2021 року «Укрзалізниця» відзвітувалася про 1,4 мільярда гривень спільних чистих збитків. Так транжирити гроші…

Рак картоплі

Виявляється, існує й така хвороба. Її знайдено у Ковельському районі на Волині. Місцевий фермер викликав спеціаліста, аби зробити документи для продажу бульби в сусідній Білорусії. Зразки взяли до лабораторії, де і виявили рак картоплі. Тепер вся площа посіву близько 1 гектара землі, яка, до речі, знаходиться за селом, відправлена на довгий карантин. І фермер, і односельчани в шоці.


Спеціалісти радять фермеру ні в якому разі не вживати уражену картоплю (див. на фото) та згодовувати її худобі. А у випадку виявлення хоча б однієї картоплини, негайно повідомити про це Держпродспоживслужбу. Обережність, уважність слід проявляти і солонянцям, які восени купують на базарі чи з рук картоплю на харчування.

За свідченням спеціалістів, збудник хвороби може зберігатися в ґрунті у стадії спокою до 40 і більше років.

Перехід

на зимовий час

Ось вже 40 років поспіль в Україні переводять годинники на літній і зимовий час. Ця процедура проводиться для того, щоб заощадити електроенергію, приблизно на 1-3%. Тому восени стрілки годинника переводять на зимовий час – на годину назад, а весною – на літній, на годину вперед.


Скасувати це положення намагалися вже неодноразово. Остання спроба була навесні цього року. Зокрема, 3 березня Верховна Рада ухвалила законопроєкт «Про обчислення часу в Україні» у першому читанні. Ним передбачається встановити й закріпити на території України єдиний київський час та відмовитися від подальшого сезонного переведення стрілок годинників. Проте Рада не змогла ухвалити проєкт закону у другому читанні і відправила документ на доопрацювання.

Тож 2021 року солонянці знову переведуть стрілки годинників на годину назад. Це відбудеться о 4-й ранку 31 жовтня і дозволить у вихідний, неділю, спати на годину довше, а отже подовжить добу на одну годину.

традиційний

автопробіг

Колона автомашин з державними прапорами по вулицях Солоного - прекрасне дійство. І цей автопробіг вже став традиційним. Старт - від стадіону Колос.


Микола ТКАЧУК,

журналіст

10 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі