• Olena Reynat

КОЛЕЙДОСКОП подій

Не заростає

пам’яті доріжка

Наприкінці жовтня далекого вже тепер 1943 року селище Солоне було звільнене від фашистських загарбників, розпочалося визволення інших населених пунктів громади від ворога. Ті події живуть у пам’яті нащадків. Керівництво та мешканці селища прийшли до пам’ятного меморіалу з живими квітами, аби схилити голови та віддати шану визволителям нашого краю. Хто подарував мир тоді, і воїнам, які сьогодні боронять незалежність держави.


Делегація Солонянської громади побувала і на місці форсування Дніпра у роки Другої світової війни в селі Військовому.

Уранові пристрасті

Жителів сіл Новотарасівка, Маяк, Малинівка, Гайдамацьке та Сурсько-Михайлівка неабияк хвилює перспектива розробки ділянки Сурського родовища урану. Переробка існуючих покладів може завдати непоправимої шкоди даним територіям: занепад полів та городів, можливе отруєння води у свердловинах і колодязях, збільшення смертності від онкозахворювань. Своє негативне ставлення з цього приводу вони вже неодноразово озвучували.


Нещодавно Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України висловило свій вердикт: відмовити у видачі висновку з оцінки впливу на довкілля ТОВ «Атомні енергетичні системи України» у зв’язку з неповним пакетом документів, що його подав на розгляд суб’єкт господарювання. Це гарний знак! Тільки заспокоюватися ще рано.

Міндовкілля зазначило, що з наданої неповної інформації важко дослідити вплив видобутку уранових руд способом підземного свердловинного вилугування. І якщо зацікавлене товариство умовно завтра надасть якісь додаткові аргументи для отримання висновку – питання може знову постати у всій своїй гостроті.

Газ по старій ціні?

Коливання ціни на блакитне паливо неабияк хвилює солонянців. Бо ходять чутки, що його вартість для побутових споживачів може стати захмарною. Чи вдасться нормально перезимувати?


Радісна новина: ТОВ «Дніпропетровськгаз Збут» обіцяє тримати ціну на рівні 7,99 гривні за метр кубічний до травня наступного року. Про це йдеться у повідомленні компанії. Вона запропонувала побутовим споживачам два довгострокові тарифи – «Твій газ Річний» та «Твій газ Рівномірний платіж». Саме у рамках цих пропозицій до 30 квітня 2022 року вартість ресурсу зафіксована на відмітці 7,99 гривні за кубометр.

А чому вона має бути більшою? За інформацією колишнього виконувача обов’язків міністра енергетики України Юрія Вітренка, собівартість видобутку одного кубічного метру газу в державній компанії «Укргазвидобування» становить приблизно 2,6 гривні. А нещодавно один з іноземних членів наглядової ради компанії навіть розкрив іншу цифру – всього 1 гривня! Чи не пора робити державний аудит у цьому питанні.

Микола ТКАЧУК, журналіст

8 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі