Коли нав’язують нові податки й штрафи

Одним із незабутніх спогадів далекого дитинства є прекрасний мультиплікаційний фільм «Пригоди Чиполіно». Сьогодні героя стрічки називають по-іншому – «Цибуліно». Але талант відомого італійського казкаря Джанні Родарі від цього аж ніяк не применшується. Його фантазії можна лише позаздрити.

Чого тільки варте, наприклад, оголошення для усіх казкових овочів, а в переносному смислі народу, про нові види оподаткування. Зокрема, на дощ. За невеличкі опади – одна ціна, сильний дощ – більша. Коли розгуляється злива з грозою та блискавками – платити доведеться, як-то кажуть, по повній.

Подібні нововведення навіть у дітей біля телевізійних екранів викликали посмішку: оце так видумляють! Залишилося хіба що податок на користування повітрям оголосити! І хто міг думати, що казки нерідко стають реальністю.

Сьогодні наша держава, за свідченням не лише спеціалістів, а й самого уряду, має величезний дефіцит бюджету. Щоб його зменшити – потрібно шукати інвесторів, розвивати виробництво, створювати нові робочі місця. І думати при цьому про благополуччя кожного громадянина країни. Так вважають фахівці. А ось законотворці, швидше за все, мають інше бачення картини.

Не так давно у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідального поводження з домашніми та дикими тваринами, які утримуються у неволі». Він значно розширює перелік тварин, які підпадають під обов’язкову ідентифікацію та реєстрацію. Якщо зараз до нього входять лише сільськогосподарські тварини – велика рогата худоба, коні, свині, вівці та кози, то в разі ухвалення законопроєкту це будуть також і всі домашні, дикі, безпритульні (бездоглядні) та лабораторні тварини. Коротше кажучи - собаки, коти, папуги, хом’ячки. Більш конкретний перелік цих тварин ще має затвердити Кабмін.

Авторами законопроєкту є аж 27 народних депутатів. І як тільки вони скооперувалися усі разом в цьому питанні?! У списку бачимо прізвища Сольського, Юрчишина, Чайківського, Богданця, Кучера. Підтримує їх і сумнозвісний «слуга народу» Євгеній Брагар, який з телевізійного екрану порекомендував людям продавати власних собак і на виручені кошти оплачувати комунальні послуги.

Крім розширеного переліку, законопроєкт пропонує змінити сам порядок ідентифікації та реєстрації тварин і створити посередника для внесення відповідної інформації до Єдиного державного реєстру тварин. Це зможуть робити лише «агенти з ідентифікації тварин» та лише за допомогою «авторизованих баз даних». Тобто, через приватних посередників, які навряд чи будуть займатися такою діяльністю безкоштовно, за обов’язкову реєстрацію людям потрібно буде заплатити гроші.

Також законопроєктом пропонується внести зміни до статті 107-2 Кодексу України про адміністративне правопорушення в частині розміру штрафних санкцій за порушення законодавства з ідентифікації та реєстрації сільськогосподарських тварин. Зокрема, встановити накладення штрафу на громадян та уповноважених осіб від двадцяти п’яти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (425-510 грн.). У разі вчинення порушень особою, яку упродовж року вже було піддано цьому адміністративному стягненню, штраф складе вже 680-850 гривень.

Далі буде.

МиколаТКАЧУК, відповідальний редактор, член НСЖУ


31 перегляд0 коментарів