Коли нав’язують нові податки й штрафи (закінчення)

Треба розуміти ситуацію у Верховній Раді. Якщо представники так званої моно більшості вносять якісь законопроєкти, то їх обов’язково буде поставлено на голосування. І результат неважко передбачити.

Народні депутати пояснюють, що метою згаданого законопроєкту є врегулювання питання відповідно до Європейської конвенції про захист домашніх тварин, яку Україна ратифікувала 18 вересня 2013 року. От дивина яка! Сім років лежав, пилився документ без діла, забутий відповідальними урядовцями. І нарешті прийшло розуміння: пора! Усі нагальні справи в державі порішали, і великі, й малі. Тепер час і до Європейської конвенції добратися. Як там почуваються чотириногі Барбоси і Шарики, тримають їх господарі на прив’язі чи бігають вільно по вулицях? Бува не голодують? Почепити їм обов’язково треба бирку на вухо, щоб порядок існував. Щоб не залишилося жодної неврахованої тварини. А люди заплатять, бо так не вистачає грошей у бюджеті. Опиратимуться – штрафи застосуємо.

Тут ось що цікаво. У назві законопроєкту йдеться про тварин, які утримуються в неволі. А чи відомо народним депутатам, скільки саме українських військових в ході бойових дій на Сході країни потрапили у полон до найманців і ось вже не один рік там утримуються? Підкажемо: за повідомленням Служби безпеки України станом на 30 квітня 2020 року у полоні перебувають 214 чоловік. «Список осіб, що розшукуються українською стороною як незаконно позбавлені волі на тимчасово окупованих територіях, формується на підставі звернень близьких і рідних постраждалих, повідомлень громадських організацій, ЗМІ, а також за результатами інформаційного обміну між суб’єктами, залученими до виконання відповідних завдань», - зазначають спецслужби. Ось про кого в першу чергу треба думати депутатам. Опікуватися долею людей, які чесно виконували службовий обов’язок, потрапили в полон і тепер страждають у неволі. А вони про собак, хом’ячків, папуг…

Ще одна з ідей законопроєкту, як свідчать її автори, - побороти проблему безпритульних тварин. Саме для цього і пропонується обов’язкова ідентифікація та реєстрація. Давайте поміркуємо, як саме це може відбуватися в реальності? Ось бігає, приміром, поблизу солонянського базару собака, яка не має господаря. І вона тут не одна така. Хто має реєструвати цих та інших безпритульних тварин? Незрозуміло. Їх найперше слід хоча б відловити, а вже потім пристроїти до якогось господаря.

Припустимо, знайдеться чиясь добра душа. Але їй доведеться немало поморочити собі голову. Знайти ветеринара, який через спеціальні бази даних і Єдиний державний реєстр тварин зробить ідентифікацію та реєстрацію. А в ньому ж мають бути дані про власника, місце, де живе, визначено вид, породу, кличку, дату народження і щеплення, ідентифікаційний номер собаки чи кота, особливі прикмети. Наприклад, каліцтво. Новонароджену тварину треба буде обов’язково реєструвати після того, як їй виповниться три місяці. Як бачимо, все це дуже непросто.

Тут знайдеться робота і органам місцевого самоврядування. Вони повинні будуть ухвалити правила утримання домашніх тварин, догляду за ними, дресирування, навіть поховання в умовах населених пунктів.

Далі. «Проведення ідентифікації та реєстрації домашніх та диких тварин, які утримуються у неволі або в напіввільних умовах, є платними процедурами», - говориться у проєкті. Про які конкретно суми йде мова, наразі невідомо.

Але передбачені й пільги. За реєстрацію не треба буде платити ветеранам війни, людям з інвалідністю І та ІІ груп, малозабезпеченим сім’ям. Благодійні організації зможуть реєструвати безпритульних собак і кішок за гроші місцевих бюджетів. І ще. Транспортування незареєстрованих тварин заборонять.

«Це дозволить більш ефективно застосовувати норми щодо притягнення до відповідальності власників за недбалість, або жорстоке поводження з тваринами», - йдеться вже у пояснювальній записці. Поняття «недбалість» можна застосувати до будь-якої людини. Подає свій голос сторожовий пес на подвір’ї без бирки – ось тобі вже й недбалість, порушення законодавства. Кішку, яка на горищі ловить мишей, також можна разом із господарем поставити поза законом.

Знайомий тримає вдома корову, яка щороку приводить йому гарного бичечка або ж теличку. Хто їх там реєструє, чекаючи три місяця?! Відгодували і здали на м’ясо, або ж у добрі руки іншим односельчанам. Теж саме і з поросятами.

Українцям депутати хочуть прищепити правила і норми поведінки як у розвинутих європейських країнах. Але ж це різні поняття. Починаючи із заробітної плати, рівня добробуту людей. Бо ми сьогодні не живемо, а виживаємо справді собачим життям. Невже комусь незрозуміло? Не собак, кішок чи папуг треба рахувати, а в першу чергу населення країни. Десятиліттями не можемо провести елементарний перепис, щоб врешті дізнатися, скільки ж людей залишилося на благодатній українській землі, а скільки вимушено шукає собі щастя за кордоном у Польщі, Італії, Німеччині, Словаччині на заробітках.

Величезних економічних збитків завдає вимушений карантин, пов’язаний із коронавірусом. І цю біду слід перебороти у першу чергу. А вже потім далі розвивати нашу державу.

Солонянщина зараз на порозі місцевих виборів. Кількість людей, які б хотіли стати депутатами об’єднаних територіальних громад чи й їхніми керівниками, заскалює. Ось чому треба уважно проаналізувати можливості кожного кандидата, його організаційні здібності, вміння зробити щось добре на користь громаді. Треба обрати людей розумних і чесних до цих органів самоврядування, які б насправді зуміли гарну казку п

еретворити на реальність.


Микола ТКАЧУК, відповідальний редактор

2 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі