• Olena Reynat

Коли один день годує рік

Односельчани досить часто запитують про особливості нинішньої весняної кампанії. Цей інтерес зрозумілий: людей цікавить думка фахівця-агронома. Про війну говорити не будемо, подібна тема і так на першому плані серед жителів села. Активні бойові дії, на щастя, обминули нашу Солонянщину. Ось чому виникає нагальна потреба зайнятися конкретними виробничими справами. А коротше кажучи, вирощувати хліб.


В нашому товаристві вже десять років як діє пункт метеорологічного спостереження. Останні зафіксовані дані свідчать про серйозні проблеми із запасами вологи в ґрунті. Вони, можна сказати, на критично низькому рівні – з початку року маємо усього 140 міліметрів опадів. А були ж роки, коли цей показник становив 230-350 міліметрів і навіть більше. Малосніжною виявилася зима, посушливим березень. Тепер в цьому плані доводиться розраховувати на милість природи. Без вологи вегетативний розвиток рослин буде пригніченим, що може призвести до втрат майбутнього врожаю.

Сама ж технологія вирощування сільськогосподарських культур добре відома механізаторам товариства «Вікторія». Все, що було посіяно восени минулого року, а це 1377 гектарів озимої пшениці, 878 – ріпаку, 387 га озимого ячменя, наприкінці лютого та на початку березня було підживлено мінеральними добривами. Ці роботи виконували Гурковський Віталій, Загоровець Володимир, Гладир Василь. Безумовно, подібний агрозахід не виглядає дешевим. Але дирекція товариства під керівництвом С.І.Булкіна із розумінням підходить до таких питань.

Вчасно було проведено закриття вологи на площі майже 2000 гектарів. Боронування виконували Полковніков Іван, Дорофєєв Сергій, Марченко Євгеній, Романьок Іван. З метою боротьби із хворобами обробили відповідними хімікатами посіви ріпаку.

Культивація, внесення гербіцидів та мінеральних добрив також є важливим агрозаходом в питаннях вирощування зернових і технічних культур. Про закупівлю необхідних компонентів подбали заздалегідь. Було вчасно укладено договори з постачальниками, здійснено їхню оплату. Для проведення весняно-польових робіт заготовлено необхідну кількість паливно-мастильних матеріалів. І це все важливі складові в успішному їх проведенні.

Весняну сівбу цьогоріч проводять Дорофєєв Сергій, який працює на тракторі John Deere в агрегаті з 16-рядною сівалкою, та Загоровець Віктор і Гладир Василь – на 8-рядних сівалках. Згідно робочого плану буде засіяно 300 гектарів зернової кукурудзи. Тут перевагу віддаємо надійним сортам «Вікторія» і «Хотин», які дають стабільно високий врожай. А ще 30 гектарів гречки, 1200 гектарів соняшнику. Для вирощування технічної культури використовуємо гібриди лінійки «Піонер».

І ще раз хочеться сказати про фінансову складову майбутнього врожаю. Надто вже недешевими є мінеральні добрива, отрутохімікати для боротьби зі шкідниками рослин, паливно-мастильні матеріали. Якою ж тоді буде собівартість вирощеної продукції? Але хліб роститимемо за будь-яких умов, він потрібен державі.

54 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі