• Olena Reynat

Конституція - це гордість країни

Щорічно 28 червня відзначається важливе державне свято - День Конституції України. Саме цього дня 25 років тому було введено в дію основний Закон України.

Наш світ підкоряється певним законам: є закони природи, які упорядковують життя на Землі, є закони Божі - закони найвищої моралі, що допомагають нам відокремлювати добро від зла. А є державні закони - правила існування в суспільстві, яких мають обов’язково дотримуватися всі громадяни тієї чи іншої країни. Кожна держава має свою Конституцію і вважає її найціннішим документом. У ньому закладено основу держави - її суспільні й національні цінності, життєво важливі права та свободи громадян. Конституція - це гордість країни, день її прийняття вважається великим святом.


Гідно відзначила цей день і Солонянщина. У різних куточках нашого краю були проведені різноманітні святкові заходи: концерти, змагання, конкурси, ігри для дітей та дорослих, дискотеки. Урочистим покладанням квітів та хвилиною мовчання солонянці вшанували пам’ять полеглих борців за волю та незалежність України - Тараса Григоровича Шевченка та воїнів-захисників, які загинули в російсько-українській війні на Сході країни, хто захищав і захищає нашу державу, зберігаючи її цілісність та Закон. У Солоному було проведено патріотичний велопробіг, у якому брали активну участь усі любителі велоспорту та просто охочі проїхатися з вітерцем по рідному селищу.

Важким і довгим був шлях нашої держави до справжньої незалежності. Скільки крові і сліз було пролито земляками, щоб сьогодні наше око нам милував синьо-жовтий прапор і Володимирський тризуб, щоб могли ми вільно, на повен голос заспівати «Ще не вмерла Україна». І сьогодні Україна виборює свою свободу. Вже восьмий рік йде страшна війна на Сході нашої держави. Кращі сини й доньки захищають рідну землю, боронять її кордони. 16 гідних синів Солонянщини віддали своє життя за волю та незалежність України…


«Ніхто нам не збудує держави, коли ми самі її собі не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути». Ці слова належать видатному українському мислителю ХХ століття В’ячеславу Липинському, людині, яка присвятила все своє життя розбудові української державності. І сьогодні хотілося б звернутися з цими словами до всіх солонянців: «Друзі, ми - громадяни України, нам належить її майбутнє. Саме нам втілювати в життя мрії і сподівання попередніх поколінь. Цей день назавжди увійшов в новітню історію нашого суспільства, а тому нам з вами залишається тільки сподіватися, що всі задекларовані Конституцією права та свободи поступово будуть нормою життя громадян України. Демократичний розвиток ніколи не був легким, тож наберемося терпіння та віри у те, що наступні покоління українців будуть жити у зовсім іншій країні, яку з гордістю можна буде назвати конституційно розвиненою та правовою європейською державою».

Сьогодні стоїмо ми перед цілим світом - очищені від струпів рабства, воскреслі душами і помислами, стоїмо і кажемо: «Світе красний, світе милий! Ось тобі наші розпростерті долоні, ось тобі наші щирі серця, ось тобі наш хліб і сіль. Чуєте, сусіди близькі і далекі, не бійтеся народу, що з покон віку орав свої чорноземи і сіяв жито й пшеницю. Україна не спроможна направити свої ракети на чужі міста. Але не зазіхайте на нашу землю, на наші кордони. Наша земля недоторканна! Пам’ятайте про це, а ти, Україно, воскресай для життя!»

СЛАВА УКРАЇНІ!


Людмила КУЛИК,

головний редактор

7 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі