Мої літа - моє багатство (ч.2)

Продовження.

Упродовж всієї моєї педагогічної діяльності виховувала в учнів патріотичне почуття громадянина своєї країни, національну свідомість та гідність, пошану до країни, рідного краю, ветеранів, людей похилого віку.

Як класний керівник, разом зі своїми вихованцями брала активну участь у тимурівській роботі: відвідуванні ветеранів, поздоровленні їх зі святами, спілкуванні та допомозі по господарству – Гурської Є.А., Волошиної Є.С., за що була висловлена від них подяка через газету «Вперед» (стаття Гурської Є.А. «Найкращі спогади»). Учні доглядали за історичними пам’ятниками (с.Микільське-на-Дніпрі та с.Звонецьке), брали активну участь у проведенні мітингів біля пам’ятників до Дня Перемоги над нацизмом, Дня визволення села.

Цікавими були краєзнавчі заходи: День краєзнавства біля історичного пам’ятника Святославу Ігоровичу, урок-екскурсія «Стежками рідного краю». Був запрошений краєзнавець Загубигорілка М.І., який повідав учням 5-11 кл., що з сивої давнини відомі сакральні місця з надзвичайною енергетикою, здатні впливати на настрої, самопочуття людини. Мабуть, за це й отримали назву «місць сили». Саме про нерозгадану таємницю кам’яного кола почули наші дослідники. Перунове капище біля с.Микільське-на-Дніпрі – одне з унікальних місць на Дніпропетровщині.

Заслуговує уваги й колективна робота, створена у 2014 році, на чолі з Поляруш Т. – екскурс-фільм «Святослав», який занесено до каталогу «Спадщина Дніпропетровщини».

Саме така цікава екскурсія надихнула учнів старших класів Дику В., Черноштан Є., Шевченко О., Лінькову М., з метою поглиблення й поширення знань з історії древньої і сучасної культури мешканців села, його культурної спадщини, створити проєкт «Краю мій, краю, кращого за тебе я не знаю», зайнявши в районному конкурсі призове місце, а дівчатка були ще й нагороджені грамотами відділу освіти.

Далі буде.

Валентина БАЛАНДІНА, вчитель історії та правознавства

Микільської-на-Дніпрі СЗШ


3 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі