Музей історії районного футболу

Створив вдома великий шанувальник цього виду спорту солонянець Олександр Слісаренко

Минулого року газета «ВПЕРЕД» вже друкувала інформацію про незвичне хоббі жителя Солоного, який у домашніх умовах, цілеспрямовано і наполегливо, збирає цінні, раритетні експонати. Стосуються вони історії розвитку футболу в районі. І не тільки.

Свого часу Олександру Васильовичу Слісаренку прийшла ідея створити генеалогічне древо власного роду. А потім зацікавили інші питання: де саме в рідному селищі проживали його діди-прадіди, яку первинну назву мали вулиці, місцезнаходження церкви, млину, магазинів, людських хаток?

Про інтерес до футболу і говорити нічого. Це просто прекрасна частина життя Олександра. Виступав за аполлонівську «Зорю», солонянський «Темп», районний «Колос». Не раз запрошували до збірної Солонянщини на відповідальні обласні змагання

.

Невпинною чередою пролітають роки. Народжуються, а потім, після успішних стартів, зникають у небуття цілі спортивні команди. А це ж люди, колектив. Хто саме зодягав футболки, виходячи на поле, з яким результатом закінчилися матчі? До всього є інтерес допитливого пошуковця.

Став частим гостем районного архіву. Обережно перелистував пожовтілі фоліанти, вишукуючи потрібну інформацію. Її негайно фіксував фотоапаратом. Особливу увагу звертав на підшивки районної газети «Вперед», яка раніше мала ще й назву «Червоний Промінь». На її сторінках постійно друкувалася і друкується інформація про футбольні матчі, їхні результати. Коли цього виявилося замало – шлях проліг вже до обласного архіву. Окрім районної вишукував інформацію ще й у обласній газеті «Зоря», яка також друкувала інформацію про новини сільського спорту.


А ще почав телефонувати своїм друзям, футболістам з різних команд району. Чи не збереглася бува в сімейному альбомі цікава фотокартка на спортивну, а конкретніше – футбольну тематику. І такі обов’язково знаходилися.

Автор цього тексту також передав О.Слісаренку всі архівні фото разом з турнірними таблицями футбольного чемпіонату району різних років. А найбільше допомогли допитливому пошуковцю своїми спогадами Володимир Євдокимов, Сергій Сідак, Андрій Баралей, Сергій Панасенко. Адже ці люди залишили помітний слід в історії районного футболу і знають багато цікавих спогадів.

Спочатку експонати накопичувалися у різноманітних папках, сегрегаторах. Але згодом їм стало тісно. І тоді господар виділив для музею територію прибудови до літньої кухні. Ось вони, кубки, медалі, пам’ятні грамоти, якими було відзначено ту чи іншу команду в різні роки її існування. Потім на стінах гаража вдалося розмістити цілу фотографічну галерею. Усі знімки оздоблено красивими рамками.

Слухати розповіді Олександра Васильовича – не переслухати. Бо наводить конкретні цифри, факти. Виявляється, славна історія футбольної Солонянщини розпочалася в селі Новий Світ. З 1962 року там існувала відома команда колгоспу «Заповіт Леніна», яка успішно грала на обласній арені. Потім таку ж було створено в колгоспі «Дніпровський». Коріння аполлонівської «Зорі» (дивіться архівне фото) саме звідти.

У 1970 році при райспоживспілці, яку очолював батько Слісаренка – Василь Галактіонович, було створено команду «Темп». Згодом вона вже захищала спортивну честь Солонянської птахофабрики. З 1971 року на офіційну арену змагань виходить привільнянський «Колос» (колгосп імені Суворова). Цікава історія створення «Старту» (ім.Карла Маркса) та його назви.

Було немало й інших команд, які у різні роки яскраво проявили себе на футбольних полях: «Маяк» (с.Червоний Маяк), «Будівельник» (комбінат промбудматеріалів), «Україна» (с.Малозахарине), «Зоря» (с.Аполлонівка), «Авангард», а згодом «Вікторія» з с.Широке, павлівська «Дружба» (колгосп «Дружба»), «Юність» (ім.Чапаєва), «Кооператор» (райспоживспілка), «Молодіжна» (птахорадгосп «Молодіжний», «Будівельник» (МД ПМК). За згодою О.В.Слісаренка спробуємо розповісти про це читачам газети і уболівальникам.

Микола СЕРГІЄНКО, спортивний оглядач

108 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі