Накувала зозуля їй долю

Свій славний 90-річний ювілей відзначила у січні наша шанована землячка Ікол Анастасія Гаврилівна.

Вона народилася в с.Червонокам’яне. Дитинство заторкнуло лихоліття війни, окупація фашистських загарбників. А потім непрості роки відбудови села, місцевого колгоспу. Змалку була привчена до праці, пізнала жіночу долю.


У далекому 1950 прийшов до неї свататись Василь Ікол з села Василівки. «Чи там у кожного хлопця такі імена, пов’язані з назвою населеного пункту», - міркувала Анастасія Гаврилівна. Та це вона зараз так розповідає, спокійно, з гумором. А потім сміливо поєднала свою долю з гарним хлопцем. І не помилилася.

Почали жити і господарювати у Василівці, яка відтепер стала рідною і близькою. Незабаром у сім’ї народився синочок. А трудова стежина пролягла до тваринницької ферми. Працювала дояркою. Колектив був дружний, згуртований. Очолювала його здібний керівник і організатор Нестеренко Лідія Петрівна. Виробляти доводилося не лише молоко, а й дбати про високоудійне поголів’я майбутніх корів. Це непроста справа. І вона виходила у Анастасії Гаврилівни. За добросовісну, невтомну працю отримала не одну державну відзнаку.


Колись село було зовсім іншим, не порівняти з нинішнім. Його окрасою були глибокі вибалки з пахучими дикорослими травами. А потім під керівництвом голови колгоспу «Перемога» Стремського Миколи Яковича балки перетворили у ставки. І тепер вже нова краса дивилася на людей. Плескається у воді риба, качки і гуси подають свої голоси. А над плесом голосно кує зозуля, ніби лічить людські роки. Ось вона і відміряла жінці вже 90.

Свій вік Анастасія Гаврилівна доживає самотньо. Не стало чоловіка, а невдовзі поховала й сина. Проте залишилися дружні стосунки із сім’єю Сопіги Олександра та його дружиною Каріною. Вони чим можуть допомагають самотній жінці, забезпечують всім необхідним.

А на ювілейний день завітали гості. Поріг хати переступили сільський староста Берестецька Ольга Олексіївна та автор цього тексту, Черняк Тетяна Михайлівна, Крепак Світлана Володимирівна, Акастьолова Вікторія Дмитрівна, представник місцевого сільськогосподарського товариства «ДАК» Ряполова Тетяна Іванівна, Сопіга Кароліна. Вони принесли із собою щирі вітання, побажання іменинниці здоров’я і довголіття.

Свої привітання і водночас продуктовий набір передала керівник ради солонянських ветеранів Багорко Лідія Миколаївна.

У затишній і теплій хаті гості вітали такими словами:

На килимі життя, немов чарівна м`ята,

Розквітла Ваша ювілейна дата,

Хай квіт життя повік не одцвітає,

Нехай добро і радість щоднини прибуває,

Хай Матір Божа Вас охороняє,

Ісус Христос з небес благословляє

На многії літа!

І не спинити часу лік

Нехай щастить і здоровиться Вам весь довгий вік!


З ювілеєм, Анастасіє Гаврилівно!

15 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі