• Olena Reynat

На порозі - газові візитери

У чому сенс заміни робочого лічильника на новий?

Кілька місяців тому мешканці триповерхового будинку в Солоному вимушено стали учасниками акції під назвою «повірка газового лічильника». Що тут поробиш, місцева експлуатаційна служба вирішила упевнитися, чи насправді облік витраченого «голубого» палива споживачами є правильним, відповідає усім технічним вимогам. Діло це для власників житла завжди виглядало морочливим. Посудіть самі: заміна одного лічильника на інший, тимчасовий, вносить корегування у облік і оплату. А потім зворотна процедура після повірки.


Для того, щоб вільно доступитися до цього пристрою на стіні, інколи доводиться демонтувати частину кухонних меблів. Про які вже тут зручності говорити?!

Нарешті акцію благополучно закінчено. Та ніколи заспокоюватися господарям квартири. На порозі знову газові візитери. Тільки вже не місцеві солонянські, а з міста Кам’янського. Вони пропонують заміну газового лічильника, який пройшов повірку, на новий, за їхніми словами більш сучасніший. Навіщо? Цього дохідливо пояснити мешканцям будинку гості не в змозі. Хоча спробу й робили.

Розмова проходить на вхідних дверях.

- У нас відбувається скорочення штатів контролерів. Надалі стукатися у квартиру для зняття показників не будемо.


- А ми вас на роботу не наймали. І стукатися не треба, бо сплачуємо за газ регулярно та вчасно, - у відповідь люди.

- Та вас давно треба розігнати. Яка тільки користь? – нервує сусід.

- На новому лічильнику стоятиме мікрочип, який сам передавати усі дані. Це таке ноу-хау, - пробують аргументувати газівники.

- І яка ж користь від того чипування? Мабуть, щоб кубічних метрів газу накручувалося більше? – висловлюють припущення сусіди.

- Лічильник може бути імпортний, з Італії.

- Та хоч із самого Парижу.

- Ваші старі лічильники не пройдуть наступної повірки.

- Зараз маємо гарантію на вісім років. А там все може статися, Як кажуть мудрі люди на сході, або емір помре, або ішак здохне…

- Навіщо ви так? – у розгубленості газівники.

- Покажіть документи. Хто уповноважував міняти лічильники, чиє рішення? Яка людям від цього користь? – пішли у наступ жильці.

- Та це шарлатани, справжні шахраї, - знову нервує сусід. – Я ось зараз до поліції подзвоню…

Швиденько підвернули гості за ріг будинку та й зникли.

Чому люди так зневірливо ставляться до безкоштовних ініціатив підрозділів товариства «Укрнафтогазу»? Бо відчувають: щось тут не так. Ось і приказка підказує - дешевий сир буває тільки у мишоловці. Краще б український газ населенню дешевше продавали, за його собівартістю, кажуть солонянці. Цікава інформація колишнього виконувача обов’язків міністра енергетики України Юрія Вітренка: собівартість видобутку одного кубічного метра газу в державній компанії «Укргазвидобування» становить приблизно 2,6 гривні. А нещодавно один з іноземних членів наглядової ради компанії несподівано розкрив ще один секрет. Виявляється, не 2,6, а всього 1 гривня! А продають своїм же громадянам по 7,99 гривні без ціни транспортування. Куди зникають зверхприбутки, у чиїх кишенях осідають ці величезні гроші? Цинічне за своєю формою пограбування населення триває.

31 перегляд0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі