• Olena Reynat

Не може бути дрібниць

Розпечений диск літнього сонця висить над степом.

- Як рухаються жнива? – запитуємо в директора СТОВ «Вікторія» Сергія Булкіна.

- Працюємо на нервах, - несподівано відповідає керівник. – Дуже непростий рік видався для аграріїв.

Слова Сергія Івановича стають більш зрозумілими, коли призупинилися на краю хлібного лану. Озима пшениця вродила тут дорідна, з високим травостоєм. Сипле по 55, а можливо й 60 центнерів з гектара. А ось далі… Шквальний вітер покрутив рослину, придавив її до землі. Косити пшеницю цьогоріч дуже непросто.

Причиною такої ситуації став буревій. Несподіваний циклон приніс величезну зливу, випало одразу три місячних норми опадів. І територія підприємства опинилася в центрі стихії. Потоки води ревіли у вибалках, зносили асфальтне покриття на дорогах. Це на чотири дні призупинило збирання хлібів. Навіть зараз грунт надзвичайно зволожений. Коли вантажівка забрала чергову партію зерна з бункера комбайна і рухалася на тік, в низині поля застряла по самі ступиці. Довелося її витягувати трактором. Коли таке було?

Головний агроном товариства Микола Хом’як також вважає нинішню ситуацію надскладною. Погода гальмує темпи жнив. А ось бур’яни не дрімають і активно розвиваються. Росте зелений підгін, який безумовно вплине на втрати зерна під час його обмолоту.


До початку жнивних робіт у СТОВ «Вікторія» підготувалися серйозно, врахували щонайменші дрібниці. Робочим планом було передбачено косовицю 278 гектарів озимого ячменю, 483 - ріпаку. Обмолот перших двох культур успішно закінчили. І ось тепер на черзі 1531 гектар озимої пшениці.