Не очима читати, а серцем

Вся радість прагне продовження. У цьому переконуюся не вперше. Спочатку на території атлетичного клубу «Граніт», у Солоному, з’явився козарлюга-велетень, тіло якого наповнене неймовірною силою. Це два роки тому звичайного травневого дня своє вміння малювати продемонструвала юна солонянка Ніколь Фадєєва.

«Якщо цей Козак і даруватиме людям радість, то це добре. Але, сподіваюся, що згодом поруч з ним з’явиться ще щось дуже важливе. Кажу це без сумніву», - мовила тоді по закінченню малювання передбачлива Ніколь.

Так воно і сталося. Цього літа не втримав і розгорнув переді мною душу після чергового тренування в залі «Граніт» Владислав Макаренко таким запитанням: «Чи можна поруч козака написати вислів: «Майбутнє України в тверезому і здоровому суспільстві?»

Саме той вусань і впорядкована територія привернули увагу і підказали хлопчині місце, де можна було б написати ті слова, які ніби хмаринка щодня пропливали над його головою.

Ту «хмаринку» довелося негайно зупинити і опустити на землю не задля якогось піару, а задля того, щоб карантинний сюрприз запропонував перехожим вкрай необхідне: «Почни з себе!»

Через кілька днів разом з Владиславом завітали до клубу і його друзі Олександр Таран, Настя Перевозчикова, Олександр Риков разом з молодим вчителем образотворчого мистецтва Новік Дар’єю Сергіївною, яких об’єднала щира любов до України. Хоча, звичайно, у кожного з них була своя чітка лінія принципів.

Розуміли, що втілити в життя цей задум буде нелегко. Але на диво, вони нічого ні в кого не просили. Було й таке: зробили, а потім перероблювали. Це був яскравий приклад терпеливості і наполегливості. Дружна команда не відступила перед певними труднощами і набрала необхідні переможні бали. Разом з ними в команді я теж відчував себе єдиним цілим з ненькою-Україною, яка на 29-му році державної Незалежності має реальну небезпеку втратити її. Тому цей вислів на цегляній стіні - це не лише заклик до ведення здорового способу життя, а й до необхідності відстоювати права на свободу, мати свою незалежну державу. Ось чому цей малюнок гріє душу, пробуджує думку і серце.

На жаль, в момент його малювання від деког