НЛО над солонянським краєм


Що шукають космічні гуманоїди в нашому небі?

Можливо це і надто сильно сказано, про гуманоїдів. Але активна поява в небесній сфері над Солонянщиною так званих неопізнаних літальних об’єктив примушує говорити про подібне незвичне явище. Одне з таких спостерігали мешканці триповерхового будинку, що по вулиці Усенка в районному центрі.

Вечоріло, час приблизно о пів на десяту. День був спекотним, а тому Геннадій Снігуренко вийшов на балкон своєї квартири з чашкою кави і ловив перші подихи вечірньої свіжості. Раптом увагу привернув незвичний яскравий шар, що несподівано з’явився на темному небі з боку Місяця. Як говорили потім усі очевидці, об’єкт за розміром із землі нагадував тенісний м’ячик. Дехто порівняв його з яблуком, абрикосом.

Літальний апарат, а в цьому ні в кого не виникло сумніву, рухався і не швидко, і не повільно. Від місячного диску він йшов по траєкторії, яка була паралельною Землі. Тобто, яскравий шар не падав. Це дуже важливе свідчення очевидців. Воно говорить не на користь літака, який міг ймовірно терпіти аварію в небі, чи уламка космічного апарату, що падав і повинен згоріти в шарах атмосфери. Бодай якогось звуку не було чути.

Г.Снігуренко зі свого третього поверху зачаровано дивився на подібну картину. А потім згадав, що в квартирі є цифровий фотоапарат. Перед тим, як зробити кілька знімків, встиг крикнути вниз сусіду Леоніду Ткачу, який саме відпочивав на лавці перед під’їздом:

- Поглянь швидше на небо, яка чудасія літає…

Сусід і собі в крик:

- Люда, Таня, дивіться! – покликав дружину, доньку.

З під’їзду вискочила й Ольга Гаркуша, інші сусіди. Всі у повному мовчанні, розгубленості спостерігали за рухом незвичного небесного тіла. Через кілька хвилин воно несподівано розчинилося у нічному просторі, ніби й не було там нічого.

Залишилося на всіх одне німе запитання: а що це було насправді? Оптимісти висловлять свою думку, скептики – зовсім протилежну. Істина має бути десь посередині.

Поруч у сусідньому кафе «Світлана» того гарного літнього вечора лунало гучне весілля. Можна лише уявити картину. Вийшли гості на перекур, поглянули у задумі на нічне небо, а там НЛО. І негайно новина опинилася б за весільними столами. Реакцію представниць слабкої статі до своїх чоловіків можна легко передбачити: «Нагулялись!» Ото б повеселилася кампанія!

Але насправді все виглядає значно серйознішим. НЛО над нашою територією літало й раніше. Багато років тому яскравий шар було зафіксовано вночі поблизу центральної котельні та автостанції в Солоному. Про це повідомили чергову частину міліції, свідки готові були дати свої показання, щоб допомогти розібратися у природі такого явища. Але дзвінок з райкому партії порекомендував правоохоронцям не марнувати час. Мало кому що примариться о нічній порі?

Інший випадок стався поблизу Котлярівки. Також у вечірній час група родичів, а це були Микола Гудим, Сергій Білоус разом з дружинами і дітьми, рухалася автобусом у напрямі Новопокровки. Раптом дорогу на певній відстані перетнув яскравий шар діаметром до трьох метрів. Пасажири вийшли подивитися на цю несподіванку. І шар, ніби живий, роздивлявся людей. У останніх саме таке враження склалося. Через кілька хвилин подібних мовчазних розглядин «гість» зробив порух у напрямі автобуса. І це нарешті вивело всіх із заціпеніння. Налякані люди забігли до салону, подумки благаючи, щоб двигун не підвів. Шофер розвернувся, натиснув на газ і було прийнято цілком розумне рішення заночувати в селі у родичів. А свою подорож перенести на ранок наступного дня.

Та що там шар. Відбулася навіть справжня зустріч з космічними прибульцями. Про це вже доводилося писати на сторінках районної газети «Вперед». Можна хіба що нагадати. Молодий тоді ще житель села Новий Світ Григорій Швець йшов вечором через територію тракторної бригади колишнього колгоспу «Заповіт Леніна». Раптом звідкись пролунала команда зупинитись. Хоча голосу не було чути взагалі. Повернувся. На дорозі між культиваторами і сівалками, а ця подія сталася навесні, височить сріблястого кольору диск на трьох опорах діаметру до шести метрів. Така собі літаюча тарілка. Біля неї два інопланетянина. Чомусь зрозумів, що жіночої статі. Хоча саме ці ознаки були абсолютно непомітні людському оку.

Зодягнені гості ніби земні космонавти, у сріблястий одяг. Середнього зросту, на тонкій шиї велика голова без волосся. Випуклі очі. Чомусь кинулося, що на долонях довгих рук лише по три пальці. Одним словом, виглядають так, як їх і змальовують у фантастичних фільмах, коміксах.

Інопланетяни сказали, що вони прилетіли з далекої зірки і запропонували прокататися разом. Що характерно, ротом при цьому і не поворухнули. Ось такий незвичний метод спілкування. Але Григорій навідріз відмовився від подібної подорожі. Сказав, що має маленьку дитинку, якій саме несе пляшку молока. І це було дійсно так. Висловив припущення, що подібну екскурсію можна зробити пізніше. Мабуть, що погодилися гості. Силувати не стали.

Стояв нерухомо, закляк, аж поки тарілка зі стовпом яскравого світла не зникла в небі. А тоді кинувся тікати. Забіг до батьків, обличчя зблідніле. Ті спочатку подумали, що із дратівливими хуліганами десь зітнувся. Але подібний переляк – нормальна реакція нормальної людини на обставини, незвичні події. І тільки батько виглядав на той момент оптимістом. Підняв чарку для хоробрості, попрощався із сім’єю. Каже, що вже доволі пожив на світі, тепер можна і по інших планетах подорожувати. Але на тракторній бригаді залишилися тільки три неглибоких ямки від опор літального апарату, які ще були теплими на дотик. Запізно.

Ось така історія. Після цього не раз зустрічався з Г.Швецем. До подорожі на інші планети його більше не запрошували, на щастя. Але після зустрічі з космічними прибульцями почала боліти голова.

Далі буде.


37 переглядів0 коментарів