Нове обличчя базару

Вже неодноразово районна газета «ВПЕРЕД» торкалася питань роботи торговельного ринку в селищі Солоному. Треба відзначити, що його територія є не лише об’єктом купівлі-продажу необхідних товарів чи послуг. Вона стала своєрідним індикатором благополуччя людей. Одні, за наявності грошей, купують потрібне, інші змушені щось продати. Ну а ще тут йде оперативний обмін інформацією про життя-буття сільського населення.


Як розуміє всі ці питання нинішній «базарком» Микола Вакульчук?

- Вони мені дуже знайомі. Я ж і сам вже не один рік працюю приватним підприємцем на Солонянському базарі, - говорить Микола Олександрович. – Прекрасно розумію тих людей, які на свій страх і ризик взялися за непросту справу. Невипадково говорять, що діло це дуже тонке.

- Пройшло лише три-чотири дні з моменту вашого призначення на посаду керуючого Солонянським базаром. І ось вже на його території з’явилася вантажівка з асфальтом, робітники у характерних спецівках, з інструментами. Закипіла робота. Що, за ці кілька днів вдалося заробити необхідні гроші для переобладнання території?

- Про фінанси не треба питати…

- А чому їх не вистачало раніше?

- І ця тема не для мене. Що колись було – те було. Сьогодні ми дивимося вперед. Хочеться зробити більше для людей. Щоб на нашому ринку було зручно і торгувати, і купляти.

- Поділіться своїми планами.

- Вже багато років територію підтоплює водою. Це стається після сильних дощів, а навесні - в період розтавання снігів. Поступово руйнувалося асфальтне покриття. Через це людям дуже незручно пересуватися поміж торговельними точками. Вимощуються шматки асфальту, звичайні цеглини. І це було враховано. Наприклад, нинішньої осені поміж новими торговельними рядами вкладено аж 54 тонни відвального шлаку. Такі роботи буде продовжено вже нинішнього року за сприятливих температурних і погодних умов. Заасфальтовано частину території, встановлено урни для сміття, яке регулярно вивозиться.

- Бачимо, що замінили вивіску на вході.

- Це треба було зробити. Коли людина заходить на територію ринку – вона повинна відчути, що тут їй дуже раді. І слова «ласкаво просимо» служать цьому підтвердженням. Для продавців на базарі обладнано нові робочі місця. В одному випадку це звичайні прилавки з навісом від сонця. А в іншому – такі, що закриваються на ніч. Тобто, постійні базарувальники мають змогу залишити після закінчення роботи тару, залишки товару для наступного дня. Це дуже зручно.

- А тепер про новобудову на території.

- Це дійсно тема окремої розмови. Давно назріла необхідність мати зручний та сучасний павільйон для продажу м’ясних і молочних продуктів. Але самотужки базару таке будівництво не осилити. З іншого боку і селищна рада, яка, безумовно, зацікавлена у спорудженні потрібного об’єкту, не може вкласти сюди кошти з місцевого бюджету. Це забороняє зробити чинне законодавство. Компроміс знайшли в особі інвестора Олега Алфьорова. Тепер задоволені всі, і мешканці громади, і працівники ринку. «Охайно, цивільно, сучасно!» - говорять нам перехожі. «Комфортно, швидко, безпечно!» - зазначають працівники ринку. Павільйон вміщує в собі дві великі просторі зали для реалізації м’ясних і молочних продуктів, тут же обладнано сучасну лабораторію, яка стежить за дотриманням санітарних норм реалізації продукції. В новому році до павільйону вже перейшли працівники ринку. А мешканці громади і гості селища Солоного можуть оцінити усі переваги та зручності.

- Прозвучав термін безпечності. А як саме охороняється територія ринку?

- За допомогою відеоспостереження. Ми визнали такий спосіб найбільш дієвим і ефективним. Утримання штатної одиниці сторожа є більш затратним варіантом. В перспективі територію ринку буде огороджено, на ніч вона закриватиметься.

- Які ще зміни очікують ринкову площу?

- Час спливає дуже швидко. Незабаром у двері постукається весна, розпочнеться торгівля насінням, розсадою овочевих культур, саджанцями дерев і кущів. Для цього буде виділено спеціальну територію, її обладнаємо прилавками для зручності як продавцям, так і покупцям. І це головний критерій нашої роботи.

Розмову вів

Микола ТКАЧУК


159 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Торік Верховна Рада України прийняла закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», який з 1 липня 2021 року відкриває ринок земл