Нове обличчя базару
Вже неодноразово районна газета «ВПЕРЕД» торкалася питань роботи торговельного ринку в селищі Солоному. Треба відзначити, що його територія є не лише об’єктом купівлі-продажу необхідних товарів чи послуг. Вона стала своєрідним індикатором благополуччя людей. Одні, за наявності грошей, купують потрібне, інші змушені щось продати. Ну а ще тут йде оперативний обмін інформацією про життя-буття сільського населення.

Як розуміє всі ці питання нинішній «базарком» Микола Вакульчук?
- Вони мені дуже знайомі. Я ж і сам вже не один рік працюю приватним підприємцем на Солонянському базарі, - говорить Микола Олександрович. – Прекрасно розумію тих людей, які на свій страх і ризик взялися за непросту справу. Невипадково говорять, що діло це дуже тонке.
- Пройшло лише три-чотири дні з моменту вашого призначення на посаду керуючого Солонянським базаром. І ось вже на його території з’явилася вантажівка з асфальтом, робітники у характерних спецівках, з інструментами. Закипіла робота. Що, за ці кілька днів вдалося заробити необхідні гроші для переобладнання території?
- Про фінанси не треба питати…
- А чому їх не вистачало раніше?
- І ця тема не для мене. Що колись було – те було. Сьогодні ми дивимося вперед. Хочеться зробити більше для людей. Щоб на нашому ринку було зручно і торгувати, і купляти.
- Поділіться своїми планами.
- Вже багато років територію підтоплює водою. Це стається після сильних дощів, а навесні - в період розтавання снігів. Поступово руйнувалося асфальтне покриття. Через це людям дуже незручно пересуватися поміж торговельними точками. Вимощуються шматки асфальту, звичайні цеглини. І це було враховано. Наприклад, нинішньої осені поміж новими торговельними рядами вкладено аж 54 тонни відвального шлаку. Такі роботи буде продовжено вже нинішнього року за сприятливих температурних і погодних умов. Заасфальтовано частину території, встановлено урни для сміття, яке регулярно вивозиться.
- Бачимо, що замінили вивіску на вході.
- Це треба було зробити. Коли людина заходить на територію ринку – вона повинна відчути, що тут їй дуже раді. І слова «ласкаво просимо» служать цьому підтвердженням. Для продавців на базарі обладнано нові робочі місця. В одному випадку це звичайні прилавки з навісом від сонця. А в іншому – такі, що закриваються на ніч. Тобто, постійні базарувальники мають змогу залишити після закінчення роботи тару, залишки товару для наступного дня. Це дуже зручно.
- А тепер про новобудову на території.
- Це дійсно тема окремої розмови. Давно назріла необхідність мати зручний та сучасний павільйон для продажу м’ясних і молочних продуктів. Але самотужки базару таке будівництво не осилити. З іншого боку і селищна рада, яка, безумовно, зацікавлена у спорудженні потрібного об’єкту, не може вкласти сюди кошти з місцевого бюджету. Це забороняє зробити чинне законодавство. Компроміс знайшли в особі інвестора Олега Алфьорова. Тепер задоволені всі, і мешканці громади, і працівники ринку. «Охайно, цивільно, сучасно!» - говорять нам перехожі. «Комфортно, швидко, безпечно!» - зазначають працівники ринку. Павільйон вміщує в собі дві великі просторі зали для реалізації м’ясних і молочних продуктів, тут же обладнано сучасну лабораторію, яка стежить за дотриманням санітарних норм реалізації продукції. В новому році до павільйону вже перейшли працівники ринку. А мешканці громади і гості селища Солоного можуть оцінити усі переваги та зручності.
- Прозвучав термін безпечності. А як саме охороняється територія ринку?
- За допомогою відеоспостереження. Ми визнали такий спосіб найбільш дієвим і ефективним. Утримання штатної одиниці сторожа є більш затратним варіантом. В перспективі територію ринку буде огороджено, на ніч вона закриватиметься.
- Які ще зміни очікують ринкову площу?
- Час спливає дуже швидко. Незабаром у двері постукається весна, розпочнеться торгівля насінням, розсадою овочевих культур, саджанцями дерев і кущів. Для цього буде виділено спеціальну територію, її обладнаємо прилавками для зручності як продавцям, так і покупцям. І це головний критерій нашої роботи.
Розмову вів
Микола ТКАЧУК