• Olena Reynat

Новий стиль у мистецтві

В один з квітневих днів вся наша велика родина зібралася у рідному сімейному гнізді, де проживає найдорожча для всіх людина – Герасимова Раїса Михайлівна. Вона – турботлива матір, любляча бабуся. І ці гарні риси пронесла через усе життя. А їй не мало, ні багато цього дня, а вже 70!

Не встигли й святкового столу накрити, як з вулиці донеслися звуки баяну, гучно полинули слова пісні: «Зеленеє жито, зелене, хорошії гості у мене…»

- Це точно хтось із друзів завітав, – аж підскочила зі стільця наша ювілярка.

А раніше дійсно існувала в них традиція ходити колективом один до одного, вітати з днем народження. Склався він з колишніх працівників райспоживспілки – Федорова Галина Василівна (на жаль, вже покійна), Самойленко Надія Михайлівна, Скакун Алла Олексіївна, Ткачук Лідія Іванівна разом з чоловіком Миколою Степановичем, який завжди грав на гармошці і співав. Потім підтягувалася Баган Валентина Петрівна. І виходив початок нового дня гамірним, веселим, з переливами чарівних українських пісень.


Та цього разу до мами завітав цілий вокальний ансамбль з Оріхівського будинку культури. Правда, самих себе вони називають трішки по іншому – гурт «Оберіг». Зодягнені жінки у яскраве національне вбрання. Красиві вишиванки, оздоблені намистом, на голові кокошники. Веселі, життєрадісні. А як чудово співають! Акомпанував на баяні колишній викладач дитячої музичної школи Макаров Костянтин Карпович.

Справа в тому, що маму в селі Оріховому добре знають за часів її роботи в сільському споживчому товаристві, райспоживспілці, комбінаті громадського харчування. А ще ж існують й певні родинні зв’язки. Та головною метою гостей було надіслати незвичне привітання іменинниці, подарувати їй гарний настрій. І це стовідсотково вдалося.

Стихла на вулиці прощальна пісня, гості від’їхали. Але в серцях ще продовжували лунати слова мелодій, які справді бентежили душу усієї нашої родини.

Кілька слів про вокальний гурт «Оберіг». Ось що вдалося дізнатися від небагатослівних жінок. Утворився він ніби спонтанно. Але поєднала односельчан все ж любов до пісні, українського фольклору. Ініціатором виступила завідуюча культурним закладом села Шаповал Валентина Олексіївна, обов’язки художнього керівника взяла на себе Хирса Людмила Петрівна. Серед активних учасників – Копильцова Катерина Опанасівна, Бухтіярова Раїса Петрівна, Копильцова Оксана Євгеніївна, Рижак Марія Андріївна, Талаш Леся Григорівна.

Гурт виступає перед односельчанами під час проведення різноманітних заходів села. І ось тепер з’явився новий своєрідний стиль – наблизити народну пісню до людей. Засилля Інтернету дуже заважає розвитку культури на селі. Спостерігаємо все меншу кількість читачів у бібліотеках, учасників художньої самодіяльності на сцені. Що ж, йти назустріч людям – вірне рішення. Ось і наша дорогенька ювілярка таке оцінила. Хай здоровиться усім людям, хто любить пісню і створює іншим добрий настрій.


Вікторія ХИРСА, с-ще Солоне

25 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі