• Olena Reynat

Нові вимоги до стажу

Для того, щоб у 2022 році стати пенсіонером в 60 років, необхідно мати не менше 29 років страхового стажу. Тим громадянам, які мають від 19 до 29 років страхового стажу, доведеться працювати до 63 років. Особам, які матимуть від 15 до 19 років стажу, потрібно буде працювати до 65 років.

Якщо необхідного стажу для виходу на пенсію не вистачає, можна запропонувати такі варіанти виходу із ситуації: влаштуватися працювати офіційно, доки не набудете право на пенсійну виплату, або ж докупити стаж.

Якщо купувати стаж у 60 років, то вартість кожного місяця рахуватимуть за формулою: дві мінімальні зарплати помножені на 22%, тобто (2х6500 грн.)х22%=2860 грн. Але, якщо особі, наприклад, 55 років (пенсійний вік ще попереду), вона не працює і їй не вистачає 5 років стажу, тоді можна укласти договір про добровільну участь в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування і самостійно сплачувати єдиний соціальний внесок до Пенсійного фонду. Розмір даного внеску становить 22% від мінімальної зарплати, тобто 6000 грн.х22%=1430 грн. (із січня 2021 року).

Зверніть увагу! Щороку вимога до необхідного страхового стажу збільшується на 12 місяців та у 2028 році становитиме не менше 35 років. Починаючи із січня 2028 року, у разі наявності 40 і більше років страхового стажу, пенсія за віком призначається незалежно від віку. Пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку. У разі звернення особи пізніше — пенсія призначається з дати звернення.

Умови призначення пенсії за віком:Віра ПІДОДВІРНА,

начальник відділу обслуговування громадян № 6 (сервісний центр)

управління обслуговування громадян ГУ ПФУ в Дніпропетровській області

14 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі